Jon Drummond na 8 lat odsunięty od sportu!

 

Jon Drummond na 8 lat odsunięty od sportu!


Opublikowane w pt., 19/12/2014 - 10:17

Była gwiazda sprintu, a obecnie trener poniesie surową karę za szprycowanie Tysona Gay'a.

Sprawa wyszła na jaw w 2013 roku, gdy u wicemistrz olimpijskiego z Londynu w sztafecie 4x100m wykryto sterydy anaboliczne. W śledztwie US Anti-Doping Agency Tyson Gay przyznał, ze przyjmował środki za wiedzą a nawet poleceniem swojego trenera (panowie współpracowali od 2007 roku).

Szczegółowo opisując cały proceder Gay otrzymał tylko roczny zakaz startów (zamiast zwyczajowej dwuletniej dyskwalifikacji). Został też wykreślony z lekkoatletycznych tabel za 2012 rok i musiał zwrócić olimpijski krążek. Sam Drummond nie przyznał się do winy i oskarżył Gaya o składanie fałszywych zeznań i zniesławienie.

Jonathan (Jon) Drummond to jedna z najbarwniejszych, ale i najbardziej kontrowersyjnych postaci w historii lekkiej atletyki. Sportowe sukcesy odnosił głównie w drużynie – m.in. srebro w Atlancie i złoto w Sydney oraz mistrzostwo świata 93' i 99'.

W startach indywydualnych nie wiodło mu się już tak dobrze, a w pamięci kibiców zapisał się głównie dzięki ekscentrycznemu zachowaniu na MŚ w Paryżu, gdzie przez blisko godzinę, leżąc na bieżni, protestował przeciw decyzji sędziów o wykluczeniu go z biegu (aparatura techniczna wyłapała falstart).

W ostatnich latach 46-letni dziś Drummond był trenerem i działaczem USA Track & Field (nawet w funkcji dyrektora). Na londyńskich Igrzyskach poprowadził sprinterską reprezentację mężczyzn.

GR

źródło: Guardian

fot. youtube

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce