Jornet, Capell, tysiące amatorów i… ponad milion euro na walkę koronawirusem!


Opublikowane w ndz., 29/03/2020 - 16:59

Aż 7,5 tys. biegaczy, w tym gwiazdy światowego ultramaratonu wystartowało w sobotę w globalnym wyzwaniu #YoCorroEnCasa (Biegam w Domu). Biegano w izolacji, ale w ważnym celu. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania inicjatorów!

Na starcie wyjątkowego, 3-godzinnego wyzwania pojawili się m.in. żywa legenda biegów górskich i ultramatatonu Kilian Jornet, Pau Capell - zwycięzca ubiegłorocznego UTMB, który 2020 r. rozpoczął od zwycięstwa w Transgrancanarii, Tofol Castanyer - zwycięzca m.in. Azores Trail Run na dystansie 76 km czy Luis Alberto Hernando - zwycięzca m.in. CCC. Towarzyszyli im biegacze z co najmniej 18 krajów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bueno queTodavia no te has apuntado a nuestro reto #yocorroencasa  A que esperas⁉️Sabes que lo puedes disputar sobre cinta o corriendo en tu casa cualquier distància Durante todo el sábadoPor tanto, apto para todos los públicos cada uno a su nivel Juntos virtualmente haremos el deporte que nos gusta pero en casa, olvidaremos por unos momentos el #convid19 a la vez que recaudaremos fondos para luchar contra el con @yomecorono Te espero el sábado‼️ inscripciones: http://albertjorquera.com/yocorroencasa-challenge/ #yocorroencasachallenge #yocorroencasa #mequedoencasa #reto #yomecorono #challenge #kilianjornet #paucapell #tofolcastanyer #salomonrunning #salomoniati #runonemotion

Post udostępniony przez Tòfol Castanyer (@tofolcastanyer)

Biegano na balkonach, tarasach, podwórkach. Rejestrowali się biegacze z wytyczonymi trasami w ogrodach, na korytarzach domowych, a nawet w garażu. Można było zadeklarować pokonanie dowolnego dystansu pomiędzy jednym kilometrem a maratonem. Zawodnicy ze światowej czołówki preferowali bieżnię mechaniczną, ale też oni deklarowali największą liczbę kilometrów.

Kilian Jornet i Pau Capell nastawili się na królewski dystans.

W wyzwaniu przygotowanym przez dziennikarza i biegacza Alberta Jorquerę to nie bieganie było jednak najważniejsze. Udział w biegu był płatny, a wpisowe wynosiło minimum 5 euro. Górna granica nie została wyznaczona. Wszystkie zebrane pieniądze zostały przeznaczone na badania nad COVID-19. Celem badań, które już się rozpoczęły, jest znalezienie leku pozwalającego walczyć ze skutkami koronawirusa.

Do tak ważnego celu nie trzeba było długo namawiać biegaczy. Nie dość, że licznie podeszli do wyzwania, pokonując łącznie 73 747 km, to jeszcze nie szczędzili wpłat. Tuż po zakończeniu biegu na koncie zbiórki było 82 940 euro! Ta kwota nieprzerwanie rośnie. W tym momencie wynosi już 1 258 505 euro!

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce