Jubileuszowy 50. Maraton Nowojorski dopiero za rok


Opublikowane w śr., 24/06/2020 - 16:42

Jubileuszowy 50. TCS New York City Marathon „ze względu na obawy związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem związane z koronawirusem dla biegaczy, widzów i wolontariuszy, personelu oraz wielu partnerów imprezy oraz społeczności, które wspierają to wydarzenie” został odwołany – poinformowali organizatorzy imprezy zaplanowanej na 1 listopada.

Historia Maratonu Nowojorskiego rozpoczęła się w 1970 roku, a wydarzenie urosło do rangi największego maratonu świata, z 53 640 finiszerami w 2019 roku. Bieg należy do prestiżowego cyklu Abott World Marathon Majors.

– Podczas gdy maraton jest kultowym i uwielbianym wydarzeniem w naszym mieście, doceniam organizatorów z New York Road Runners Club za troskę przede wszystkim o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno widzów, jak i biegaczy – powiedział burmistrz Bill de Blasio, z którym organizatorzy biegowego święta w Wielkim Jabłku konsultował tę niełatwą decyzję. – Z niecierpliwością oczekujemy na 50. maraton w listopadzie 2021 r oku – dodał de Blasio.

– Odwołanie tegorocznego maratonu jest niezwykle rozczarowujące dla wszystkich zaangażowanych osób, ale był to oczywiście kurs, którym musieliśmy podążyć z punktu widzenia bezpieczeństwa i higieny pracy – wyjaśnił Michael Capiraso, dyrektor generalny New York Road Runners Club. – Dzień startu oraz wiele powiązanych wydarzeń organizowanych w tygodniu maratońskim (m.in. mistrzostwa USA na 5 km, które także zostały odwołane – red.) są częścią serca i duszy Nowego Jorku oraz globalnej społeczności biegaczy. Czekamy na spotkanie z Wami w przyszłym roku – dodał.

124. Maraton Bostoński tylko w wirtualnej formie. Bieg masowy odwołany!

Uczestnicy odwołanego biegu mogą liczyć na zwrot opłaty startowej lub przenieść wpisowe na 2021, ale też na 2022 lub 2023 rok. Logistyczna machina ruszy się 15 lipca. Biegacze, którzy uzyskali numer startowy za pośrednictwem organizacji charytatywnej lub touroperatorów, powinni skontaktować się z pośrednikiem i przez te podmioty poinformować organizatora o swoich planach dot. udziału w imprezie lub rezygnacji ze startu.

Bez względu na decyzję dot. startu w Nowym Jorku, wszyscy zawodnicy zarejestrowani do biegu otrzymają zaproszenie do udziału w trzeciej edycji wirtualnego TCS New York City Marathon. Bieg pn. „Virtual 26,2M” odbędzie się w dniach 17 października - 1 listopada. Szczegóły tego wydarzenia poznamy w lipcu.

50. TCS New York City Marathon odbędzie się 7 listopada 2021 r.

Koronawirusem w USA zaraziło się już  2,3 mln osób. Od początku epidemii zmarło 121 tys. Amerykanów.

źródło: NYRR


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce