Jurajski Bieg Kobiet w wyjątkowej, kobiecej oprawie


Opublikowane w pt., 16/02/2018 - 12:07

10 marca na pograniczu Częstochowy i Olsztyna Jurajskiego wystartuje 2. Jurajski Bieg Kobiet. Chociaż impreza odbędzie się w... Dniu Mężczyzn, to panie będą na niej uprzywilejowane. Za start zapłacą mniej niż panowie a organizator przygotował dla nich wyjątkowo kobiece koszulki, chusty wielofunkcyjne i medale. Motywem przewodnim będą motyle…

– Motyle kojarzą się z pięknem i delikatnością, zupełnie jak panie, które u nas wystartują – mówi organizator imprezy Łukasz Maletz. – Kobiety zapłacą wpisowe o 10 zł niższe niż mężczyźni, będą na nie czekały dodatkowe nagrody. Oprócz tego panie sklasyfikujemy też w kategoriach wiekowych - dla mężczyzn, którzy na biegu także są mile widziani, przewidziano kategorię open.

Do wyboru są trzy dystanse: 10 km, 5 km i 2,5 km. – Dodajemy Fun Run na dystansie 2,5 km, taki bieg dla każdego. Na specjalną prośbę także Nordic Walking na dystansie 10 km. W tym roku wszystkie dystanse rozgrywane są na jednej pętli. Mamy nadzieję, że nowa trasa, testowana wcześniej na biegu Nocna Wataha, spodoba się także za dnia.

Trasa jest leśna i płaska, idealna do biegania czy maszerowania. Choć regulaminowy limit czasu opiewa na 1,5 godziny, organizator zapewnia, że poczeka na każdego. Nagrodą na mecie będzie wyjątkowy, kolorowy medal w kształcie motyla monarcha.

Do kompletu zaprojektowano też koszulkę z motylami oraz chustę wielofunkcyjną, której wzór pozostaje niespodzianką.

Oba gadżety są opcjonalne i można je zamówić podczas rejestracji na bieg za dodatkową opłatą 25 zł. Do 19 lutego obowiązują najniższe opłaty startowe: 35 zł za bieg lub marsz na dystansie 5/10 km oraz 20 zł za udział w Fun Run. Panowie zapłacą odpowiednio 45 i 30 zł. Później wszystkie ceny wzrosną o 5 zł (także cena koszulki i chusty) a po 8.03.2018 będą wynosiły 70 zł dla wszystkich, niezależnie od płci (50 zł za Fun Run).

Co może nas przekonać do świętowania Dnia Kobiet na Jurze? – Wyjątkowa trasa, kolorowy medal, atrakcyjne nagrody: m.in. sesje zdjęciowe i portretowe, zaproszenia na kolację, obiad lub do kawiarni, bony na zakup odzieży oraz na catering dietetyczny, jak również radosna rodzinna atmosfera – wylicza Maletz.

Pierwszy bieg wystartuje o godzinie 11:00 (2,5 km), bieg główny 15 min później.

2. Jurajski Bieg Kobiet w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

KM

Polecamy również:


Podziel się: