Karolina Nadolska z minimum na ME w Berlinie

Opublikowane w ndz., 11/03/2018 - 10:56

Karolina Nadolska uplasowała się w drugiej dziesiątce elitarnego kobiecego maratonu rozgrywanego w Nagoi. Polka uzyskała czas 2:30:46 i wypełniła minimum na Mistrzostwa Europy.

Azjatyckie maratony znane są z zawrotnego tempa narzuconego od samego startu. Nie inaczej było w Nagoi, gdzie wiele miejscowych biegaczek walczyło o kwalifikacje olimpijskie w 2020 roku.

Nasza zawodniczka pierwszą połowę trasy pokonała w czasie 1:12:54, co pozwalało sądzić, że może pobiec w okolicach swojego rekordu życiowego - 2:26:31. Niestety narzuconego tempa nie udało się utrzymać do końca zawodów. Skończyło się na 2:30:46, co oznaczało jednak wypełnienie minimum na mistrzostwa Europy w Berlinie.

9. Festiwal Biegowy: Na Święto Kobiet Panie zapisują się ze zniżką 30 proc!

Karolina Nadolska jest do tej pory jedyną biegaczką, która uzyskała minimum (2:32:30 - red). Wśród mężczyzn przepustkę na mistrzostwa maja już Henryk Szost i Błażej Brzeziński.

Jako pierwsza na stadionie Nagoya Dome zameldowała się Etiopka Meskarem Assefa - medalistka mistrzostw Afryki w biegach na 1500m, która uzyskała wynik 2:21:45, co jest jej rekordem życiowym. Druga była Kenijka Valery Jemeli z czasem 2:22:48. Decydujące wydarzenia w walkce o zwycięstwo rozegrały się na 4 km przed metą.

Na podium stanęła też debiutantka, 22-letnia Japonka Hanami Sekine z rezultatem 2:23:07.