Katarzyna Solińska wygrywa Transgrancanaria Marathon!


Opublikowane w pt., 22/02/2019 - 14:35

Katarzyna Solińska, aktualna mistrzyni Biegu 7 Dolin na dystansie 64 km, nie miała sobie równych na Gran Canarii. Polka wygrała bieg na dystansie maratonu!

Rusza Transgrancanaria. Magda Łączak faworytką rundy UTWT

"Time to fly". Katarzyna Solińska zawodniczką teamu Hoka One One! Najpierw maraton TGC

Katarzyna objęła prowadzenie jeszcze przed pierwszym punktem kontrolnym. Równe, mocne tempo utrzymała do końca biegu. Linię mety przekroczyła z czasem 3:42:50.

Trudno uwierzyć, że ta zawodniczka biega w terenie dopiero od 2016 r. Wcześniej startowała na bieżni, pojawiała się na asfalcie, ale dopiero na trasach górskich i terenowych pokazała jak ogromny drzemie w niej talent. W ubiegłym roku, oprócz B7D-64, wygrała również m. in. DFBG na dystansie 68 km, ZUK i ŁUT-70. W tym roku stała też na podium 57-kilometrowego Trail La Corsa della Bora we Włoszech.

W przedstartowej rozmowie z naszym portalem Katarzyna Solińska deklarowała, że pobiegnie mocno i tak właśnie zrobiła. Nie dały jej rady hiszpańskie zawodniczki, które walczyły o miejsce w kadrze Hiszpanii na mistrzostwa świata. Za Polką na metę przybiegła zawodniczka z Barcelony Marta Molist (3:44:49). Podium pań uzupełniła niemiecka biegaczka Kerstin Engelmann-Pilger (3:47:11).

Wśród panów maraton TGC wygrał Hiszpan Pablo Villalobos Bazaga. czwarty zawodnik ubiegłorocznego OCC i 22 finiszer mistrzostw świata w trailu - na metę przybiegł z czasem 2:56:25, wyprzedzając rodaków: Antonia Martíneza Péreza (2:59:07) oraz Borję Fernandeza (3:01:05).

Na szóstym miejscu w rywalizacji mężczyzn przybiegł Kamil Leśniak, który do zwycięzcy miał 14 minut i 35 sekund straty. Biegacz Salco Garmin Teamu był najlepszym zawodnikiem spoza Hiszpanii.

WYNIKI

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce