Kierunek Ultra - Hańcza. Ostatnie tanie zapisy


Opublikowane w czw., 31/01/2019 - 12:02

Tylko do końca ostatniego dnia stycznia można najtaniej wykupić pakiet startowy na Kierunek Ultra – Hańcza 2019, urokliwy bieg ścieżkami Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Na pewno nie będzie płasko, ale też (nie obawiajcie się!) zbyt trudno.

W sobotę 13 kwietnia impreza odbędzie się po raz drugi, biegacze wystartują na dystansie 63 km lub w ponad dwukrotnie krótszym Turtul Trail 28 km.

Bazą biegu, ze startem i metą, będzie pięknie położona siedziba Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu, gdzie bezpośrednio przed biegiem będzie można odebrać pakiety startowe. Organizatorzy – Fundacja „Kierunek Ultra” – zapraszają jednak biegaczy przede wszystkim do biura zawodów w piątek po południu i wieczorem, w suwalskim Hotelu Loft.

Start o godzinie 7:00, na pokonanie trasy uczestnicy będą mieli 9 godzin, wszyscy skończą zatem za dnia, bo w połowie kwietnia o 16:00 na pewno będzie jeszcze widno.

Trasa poprowadzi ścieżkami nad brzegiem Hańczy, najgłębszego (108 metrów) jeziora w Polsce, przez założoną w XVII wieku przez staroobrzędowców wieś Wodziłki, gdzie znajduje ich piękna molenna (drewniana świątynia) z 1921 roku. Potem zawodnicy wbiegną na Górę Zamkową zamieszkiwaną w dawnych czasach przez Jaćwingów oraz Górę Cisową, zwaną też Suwalską Fudżijamą. Trasa wiedzie ścieżkami całego Suwalskiego Parku Krajobrazowego, od Szurpił po naszą Kłajpedę, zahaczając o urodziwy Udziejek, Kleszczówek i Bachanowo. Prawda, że brzmi dźwięcznie i pięknie?

Na bieg krótszy, Turtul Trail, limit miejsc już został wyczerpany. Jego trasa biegnie przez wieś Wodziłki na Górę Zamkową, a start i metę również zlokalizowano w urokliwym Turtulu.

Więcej szczegółów i zapisy

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce