Kleszczów na Piątkę - ruszyły zapisy. Kto mistrzynią?

Opublikowane w pt., 10/06/2016 - 11:53

Wystartowały zapisy do czwartej edycji biegu Kleszczów na Piątkę. Impreza odbędzie się 18 września, a głównym punktem zawodów będą 5. Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet na 5 km.

Zawody w Kleszczowie (woj. łódzkie) rozgrywane są od 2013 roku. Młoda impreza stale się rozwija. Pierwszą edycję ukończyło 217 osób.

Rok temu finiszowało już 319 biegaczy. Jak na miejscowość liczącą nieco ponad 4 000 mieszkańców jest to bardzo dobra frekwencja. Bieg doczekał się też dużego wyróżnienia w postaci otrzymania statusu gospodarza imprezy rangi mistrzowskiej.

- Cieszymy się, że nasza impreza została dobrze oceniona nie tylko przez samych zawodników, ale również przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, który przyznał nam organizacje 5. Mistrzostw Polski Kobiet na 5 km – mówi Jan Gurazda, prezes LKS Omega Kleszczów, organizator imprezy.

Jednym z atutów biegu jest szybka trasa z długimi prostymi. Start i meta znajduje się na stadionie Omegi Kleszczów. - Kleszczów na Piątkę to jedna z najszybszych „piątek” w Polsce. Dzięki organizacji Mistrzostw Polski zapewne padnie jeszcze więcej rekordów życiowych, którym biciu sprzyja prosta trasa - dodaje Bartłomiej Sobecki, dyrektor biegu.

W tegorocznej imprezie obowiązywać będzie limit 350 uczestników. Wszyscy zawodnicy otrzymają w pakiecie startowym koszulki techniczne, a na mecie okolicznościowe medale. Nie zabraknie również biegów dla dzieci i młodzieży, które odbędą się na gminnym stadionie w Kleszczowie.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczną edycję Kleszczów na Piątkę zwyciężył Tomasz Osmulski z czasem 15:15, wyprzedzając o dwie sekundy Radosława Kłeczka (zakończył już karierę). Wśród pań najlepsza okazała się Ewa Jagielska z wynikiem 17:07, do której trzy sekundy straty miała druga na mecie Justyna Korytkowska. Na tak zacięta walką kibice liczą też podczas tegorocznych mistrzostw Polski na 5 km kobiet.

4. Kleszczów na Piątkę rozegrana zostanie 18 września. Start biegu głównego nastąpi o godzinie 12:00. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 9:00.

Do tej pory Otwarte Mistrzostwa Polski kobiet na 5 km rozgrywane były trzykrotnie w Warszawie podczas Biegu Ursynowa (2012, 2013, 2014). Rok temu panie rywalizowały o medale w Siedlcach podczas Biegu Siedleckiego Jacka.  Zwyciężyła wtedy Dominika Napieraj z czasem 16:39, wyprzedzając Dominikę Nowakowską (16:40) oraz  Justynę Korytkowską (17:08). Kto wygra tym tazem? W późniejszym czasie tradycyjnie przedstawimy Wam pretendentki do złota MP.

4. Kleszczów na Piątkę w naszym KALENDARZU IMPREZ.