Klub piłkarski walczy o przetrwanie. Szuka pomocy i organizuje bieg „1977 metrów”


Opublikowane w wt., 14/01/2020 - 09:21

Po wycofaniu strategicznego sponsora, występy GKS Bełchatów w pierwszej lidze stanęły pod znakiem zapytania. Działacze i kibice klubu postanowili zorganizować Bieg „Gorących Kibiców Serc. 1977 metrów dla klubu” (26 stycznia).

Dystans nie jest oczywiście przypadkowy. 1977 to rok założenia górniczego klubu. Jego największe sukcesy to wicemistrzostwo Polski w 2007 roku i występy w europejskich pucharach, a także dwukrotny awans do finału Pucharu Polski. W tym klubie występowali reprezentanci Polski m.in. Jacek Krzynówek czy Radosław Matusiak.

Pod koniec ubiegłego roku okazało się, że sponsor strategiczny – państwowy koncern PGE – nie będzie już wspierał finansowo klubu. Na dodatek stało się to w trakcie sezonu, w którym GKS właśnie awansował do pierwszej ligi, czyli na zaplecze ekstraklasy.

Klub i sympatycy próbują znaleźć pieniądze na dalsze funkcjonowanie klubu. Jednym z pomysłów jest właśnie bieg „Gorązych Kibiców Ser. 1977 dla klubu”.

– Sprintem, truchtem lub spacerowym krokiem – ważne, że dla swojego ukochanego klubu. Żadnego kibica GKS Bełchatów nie powinno wówczas zabraknąć! – zachęcają organizatorzy. – W ekstraklasie rozegraliśmy 375 meczów, ale przede wszystkim nasz klub to wychowawca setek młodych adeptów piłki nożnej. Teraz przechodzi duże problemy finansowo-organizacyjne, które uniemożliwiają stabilną pracę i planowanie przyszłości na poziomie centralnym. Mamy jednak wiernych kibiców i pomoc wielu mniejszych firm. 26 stycznia wszyscy będą mogli w niezwykły sposób zademonstrować wsparcie dla klubu, który przez 42 lata rósł wraz z mieszkańcami regionu.

Bieg „Gorących Kibiców Serc. 1977 dla klubu” ma być nie tylko formą pomocy finansowej dla GKS, ale także mentalnym wsparciem dla walczącego o lepszą przyszłość klubu. Start biegu zaplanowano na stadionie GIEKSA Arena, a metę na placu Narutowicza.

W biegu wezmą udział m. in. zawodnicy i trenerzy pierwszej drużyny, zespołu rezerw i licznych grup młodzieżowych. W biegu albo spacerze może wziąć udział każdy. – Jedyną barierą jest 25 minut na pokonanie tej dość krótkiej trasy. Bardzo mile widziane wśród uczestników biegu będą klubowe barwy – podkreślają organizatorzy. – Udział jest bezpłatny, ale każdy może dobrowolnie wpłacić na rzecz klubu na konto 25 1090 2705 0000 0001 4337 0251 z dopiskiem Bieg „Gorących Kibiców Serc” lub BIEG „GKS”. W dniu wydarzenia w biurze zawodów będzie można kupić „cegiełki” w cenie 20 zł.

Biuro Zawodów będzie działało w godz. 14-16 w budynku stadionu miejskiego lub na parkingu.

Rejestracja dostępna TUTAJ

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce