Kocierski Sponiewierator i Lodowa Zjeżdżalnia - niespodzianki Górskiego Runmageddonu na Kocierzu


Opublikowane w pt., 12/10/2018 - 10:01

Stok narciarski oraz Aquapark na terenie ośrodka wypoczynkowego Kocierz Spa&Hotel staną się areną Górskiego Runmageddonu Kocierz. Już za tydzień ekstremalne szaleństwo ogarnie wschodnią część Małopolski. 

 W dniach 20-21 października w góry Beskidu Małego zjadą się głodni wyzwań Runmageddończycy, którzy staną przed zadaniem pokonania górskiego Hardcor’a, czyli 21- kilometrowego biegu z ponad 70 przeszkodami. Runmageddon Kocierz to też świetna okazja do aktywnego wypoczynku i sportowej rywalizacji dla całych rodzin. Dorośli wystartować będą mogli w specjalnie dla nich przygotowanych formułach: trzykilometrowym Intro z ponad 15 przeszkodami czy sześciokilometrowym Rekrucie z minimum 30 utrudnieniami.

Pierwsza z formuł to propozycja dla osób debiutujących w Runmageddonie, które chcą poznać smak ekstremalnego wydarzenia. Druga to wyzwanie, a zarazem sprawdzian siły i charakteru dla osób aktywnych sportowo. Runmageddon Kocierz będzie również niesamowitą przygodą dla dzieci w wieku 4-11 lat. Najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w niecodziennej zabawie pokonując formułę Kids, czyli dystans jednego kilometra najeżony ponad 10 przeszkodami. 

Trasa Górskiego Runmageddon będzie wyjątkowo malownicza i wymagająca. Uczestnicy pokonywać będą liczne podbiegi, pagórki, powalone drzewa, a także rzekę Targaniczankę.  Muszą być gotowi na spotkanie z coraz to bardziej zaskakującymi przeszkodami Runmageddonu. W górskiej edycji Runmageddonu w Kocierz Spa&Hotel staną twarzą w twarz z połączeniem słynnej Lodowej, kontenera z lodowatą wodą ze zjeżdżalnią. Będą też sprawdzali swoje siły pokonując Kocierski Sponiewierator czyli pętlę z obciążeniem, podczas pokonywania której będą musieli wbiec i zbiec ze stoku narciarskiego o długości 750 metrów.

- Każdy Runmageddon jest inny, ale „nasz” będzie wyjątkowo „inny”. Dlaczego? Bo Beskid Mały to góry wyjątkowe. Nie chodzi tu o oczywistą urodę czy ich malowniczość. Chodzi o „genius loci”, ducha opiekuńczego tego miejsca. Zawsze ceni on sobie najbardziej ludzi twardych i zdecydowanych, szanujących góry ale i nie bojących się ich. Szanuje tych, którzy odnoszą się do innych z przyjaźnią.  Opiekuje się nawet najsłabszymi a zwycięstwem nagradza determinację w dążeniu do celu. Dlaczego o tym mówię? Bo mam wrażenie, że uczestnicy Kocierskiego Runnmagedonu będą Mu szczególnie mili. Tak jak w 1939 roku przyglądał się, jak na tajnym poligonie Wojska Polskiego na Kocierzu szkoliło się dwudziestu pięciu wyselekcjonowanych komandosów pod nadzorem generała Kazimierza Fabrycego, późniejszego dowódcy armii „Karpaty”. I jak tu nie mówić o „duchu miejsca”? - mówi Tomasz Żak, Burmistrz Andrychowa.

 Górski Runmageddon Kocierz odbędzie się w dniach 20-21 października, będzie to dobra okazja do spędzenia aktywnego i pełnego wrażeń jesiennego weekendu. Do udziału w wydarzeniu zapisać się można do dnia 18 października do godziny 14:00 poprzez stronę. Po tym terminie będzie można zapisać się do startu osobiście w Biurze Zawodów przy hotelu Kocierz Spa&Hotel.

źródło: Runmageddon


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce