Kolejni Kenijczycy na dopingu! Czarna seria biegów


Opublikowane w śr., 08/08/2018 - 10:38

Seria dopingowych wpadek w Kenii. W ciągu dziesięciu dni zakazane substancje wykryto w organizmach trojga zawodników.

Na czarnej liście znalazł się 23-letni Samuela Kalalei, który jesienią ubiegłego roku wygrał Maraton Ateński z czasem 2:12.15. W tym roku w Rotterdamie ustanowił rekord życiowy na poziomie 2:10:44. Wynik ten dał mu siódme miejsce w tamtym biegu. Wszystko wskazuje, że teraz będzie mógł zapomnieć o biciu rekordów. Póki co Kenijczyk został czasowo zawieszony. W jego organizmie wykryto EPO. Informacje taką podała Komisji Integralności Lekkiej Atletyki IAAF.

Wcześniej na oszustwie złapano 34-letnia Lucy Wangui – mistrzynię Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej z 2006 roku w biegu na 10 000 m. Zawodniczka legitymuje się rekordem życiowym w maratonie 2:19:34 z 2012 roku. Wynik ten dał jej drugie miejsce w Dubaju. W tym roku biegaczka wygrała maraton w Mediolanie z rezultatem 2:27:02. Jak poinformowano, w organizmie zawodniczki wykryto morfinę.

 

Happiness! #MilanoMarathon

Post udostępniony przez Milano Marathon (@milanomarathon)

Kontroli antydopingowej nie przeszedł również sprinter Bonifacy Mweres. Badanie przeprowadzono podczas Mistrzostw Afryki rozgrywanych w Nigerii. Zawodnik usunięty został z reprezentacji kraju, chociaż nie przyznaje się do stosowania zakazach substancji.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce