Kółka na Kole – nowość na Woli. "Dziewicze tereny"


Opublikowane w pt., 14/04/2017 - 08:21

Kółka na Kole to nowy cykl imprez, który zadebiutuje wkrótce na warszawskiej Woli. Zmagania składać będą się z dwóch etapów. Już można się zgłaszać.

Chociaż w adresie domeny przeczytać możemy nazwę „Kolka na Kole”, to organizatorzy uspokajają. Trasa nie należy do najbardziej wymagających. Nie ma tu dużych przewyższeń, czy stromych podbiegów. Oczywiście sam dystans i tempo potrafi zrobić swoje i nigdy nie ma pownoście czy nie poczujemy ostrego bólu.

Impreza zagości w Lasku na Kole – dziewiczym miejscu dla imprez biegowych. Tereny te gościły co prawda biegi na orientację oraz biegi pań w ramach treningów Women's Run, ale żaden stołeczny organizator imprez biegowych nie zapuścił się tu na dłużej.

Zmagania mogą być ciekawą propozycją przede wszystkim dla mieszkańców Woli. Zwłaszcza, że w tym roku zawieszony został cykl Szybko Po Woli, rozgrywany przez trzy ostatnie lata w Parku Szymańskiego.

Uczestnicy Kółek na Kole każdorazowo pokonają dystans 10 km. Trasa składać będzie się trzech okrążeń.

– Sam mieszkam od dwóch lat na Bemowie i często biegam w Lasku na Kole. Jest to świetny teren, położony zaledwie 5 km od Pałacu Kultury i Nauki. Jest tam mało biegaczy i spacerowiczów., może dlatego, że niedaleko przebiega droga S8 i Aleja Prymasa Tysiąclecia. Nie zmienia to faktu, że jest to piękny las, w którym nie ma biegów. Postanowiliśmy to zmienić – mówi Paweł Zach, koordynator zawodów.

– Nazwa oczywiście nawiązuje do zapętlonej trasy. Nawierzchnia jest tu naturalna, czasami zdarzy się jakiś szuter. W większości biegniemy lasem i kawałek tylko po położonym obok Parku im. Księcia Janusza – objaśnia nasz rozmówca.

Limit uczestników wynosi 300 osób. Zapisy prowadzone są drogą internetową. Dla pierwszych 200 osób opłata startowa wynosi 30 zł. Później wpisowe wzrasta o 10 zł.

– Zdaje sobie sprawę, ze rozpoczynając jakąś imprezę trudno jest od razu osiągnąć limit. Mamy jednak nadzieję, że znajdą się miłośnicy biegania w takim ciekawym terenie. Jeśli wystartuje 200 osób, będziemy zadowoleni – mówi Paweł Zach.

Pierwszy bieg rozegrany zostanie 13 maja. Start nastąpi o godzinie 11, w okolicach ul. Obozowej i ul. Księcia Janusza. W ramach imprezy rozegrane zostaną też biegi dla dzieci.

Drugi bieg zaplanowano na 21 października. O ostatecznej lokacie zawodnika w klasyfikacji generalnej całego cyklu decydować będzie suma czasu brutto uzyskanego w obu biegach.

Kółka na Kole w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: