Komu medale MP biegach górskich? Wśród chętnych m.in… Artur Kozłowski [LISTY STARTOWE]


Opublikowane w czw., 06/08/2020 - 12:53

Podczas sobotniej rywalizacji podczas Chudego Wawrzyńca w Rajczy / Ujsołach na trasie 80 km odbędą Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na Ultra Dystansie. Z kolei w niedzielę w Ludwikowicach Kłodzkich, w gminie Nowa Ruda odbędzie się Bieg na Wielka Sowę, podczas którego zostaną przeprowadzone Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Alpejskim.

Rok 2020 jest trudny nie tylko dla organizatorów, którzy przez kilka miesięcy odwoływali biegi, zamiast je organizować, ale także dla biegaczy – ci czołowi podkreślają, że przygotowania do sezonu były przez pandemię utrudnione, a planowanie startów przez długi czas wstrzymane, co jeszcze bardziej komplikowało proces treningowy.

Ultra

Uczestnicy MP będą mieli do pokonania 82 km z przewyższeniem + 3500 m – 3500 m. Na trasie biegu znajdują się 2 punkty odświeżania, a regulamin zakazuje wspierania zawodników przez serwisantów.

Bartosz Gorczyca to dwukrotny zwycięzca Chudego Wawrzyńca na dystansie 80 km. W tym roku przeprowadził się na pogranicze Beskidu Żywieckiego i Śląskiego, na terenie których odbywa się bieg. Czy w związku z tym czuje się wyjątkowo pewnie przed startem?

– Znajomość trasy według mnie daje ogromny komfort psychiczny - wiem, jak rozłożyć siły na bieg, gdzie biec wolniej, gdzie szybciej, gdzie można sobie pozwolić na atak lub ewentualne odpuszczenie, by odsapnąć. Oprócz samego przygotowania do biegu, znajomość trasy postawiłbym na drugim miejscu – podkreśla Bartosz Gorczyca, multimedalista mistrzostw Polski w biegach górskich.

– Prawdą jest, że mieszkam w pobliżu trasy Chudego, ale przyznam szczerze, że nie trenowałem na tych szlakach w tym roku. Nie jest mi to potrzebne, bo znam trasę na pamięć. Wiem, że formuła biegu z dwoma punktami odżywczymi jest trudna i jestem na to gotowy. Brak obiegania się na tej trasie w pewnym sensie pozwala „zatęsknić” do powrotu na nią, przez co wyścig staje się jeszcze przyjemniejszy.

Na liście startowej MP są też m.in. Edyta Lewandowska, Ewa Majer, Dominika Stelmach, Paulina Tracz, Robert Faron, Bartosz Gorczyca, Rafał Kot, Kamil Leśniak i Sebastian Sikora. Rywalizacia w MP, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, odbędzie się w interwałach czasowych.

Pełna lista startowa MP: TUTAJ

Bieg alpejski

Do Mistrzostw Polski w Ludwikowicach Kłodzkich zgłosiła się rekordowa liczba 47 zawodników i zawodniczek, a profil trasy (nachylenie tylko 7%) pozwala się spodziewać zaskakujących rozstrzygnięć – zapowiada imprezę oficjalna strona PZLA.

Na liście startowej są m.in. Anna Ficner, Dominika Wiśniewska-Ulfik, Dominika Stelmach, Iwona Wicha, Martyna Kantor, Anna Celińska, Zuzanna Mokros, Marcin Kubica, Sylwester Lepiarz, Piotr Jaśtal, Piotr Łobodziński, a także…. Artur Kozłowski, były mistrz Polski w maratonie.

Artur Kozłowski: "Wyleczyłem się z biegania maratonów, czas na życiówkę w... "

Pełna lista startowa MP: TUTAJ

mat. pras. opr. red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce