Komu medale MP i MP Masters na 5 km? Bieg Ursynowa już w najbliższą sobotę


Opublikowane w śr., 12/06/2019 - 13:41

Już po raz trzynasty biegacze pobiegną główną arterią Ursynowa – al. Komisji Edukacji Narodowej. Bieg Ursynowa na dystansie 5 kilometrów wystartuje w sobotę 15 czerwca o godzinie 10:00. W ramach Biegu Ursynowa odbędą się Mistrzostwa Polski mężczyzn w biegu ulicznym na 5 km.

PZLA Mistrzostwa Polski w biegu ulicznym na 5 km

z bardzo mocną stawką czołowych biegaczy. Na liście startowej znajdują się takie nazwiska, jak: 3-krotny uczestnik igrzysk olimpijskich i aktualny rekordzista Polski w maratonie - Henryk Szost, obrońca tytułu i wielokrotny reprezentant Polski - Yared Shegumo oraz wschodzące gwiazdy biegów Emil Dobrowolski, Artur Olejarz oraz Jakub Nowak.

Ciekawostka. W 2012 w pierwszych mistrzostwach na Ursynowie złoto zdobył Henryk Szost (13:59) przed Jakubem Nowakiem (14:08).

W sobotę na Ursynowie pobiegną także ubiegłoroczny wicemistrz Polski na 5 km Mateusz Demczyszak (życiówka 14:28) czy młody i utalentowany Kamil Karbowiak, zwycięzca 30. Biegu Niepodległości w Warszawie na 10 km, z rekordem życiowym na 5000 m na bieżni 14:10.53,

Także wśród pań zapowiada się zacięta rywalizacja, choć już tylko o nagrody open (PZLA Mistrzostwa Polski Kobiet w biegu ulicznym na 5 km odbędą się 23 czerwca w Cieninie Zabornym w ramach biegu Cienińska Szóstka - red.). Faworytką będzie Izabela Trzaskalska, która powalczy także o nowy rekord życiowy, który osiągnęła niespełna 2 tygodnie temu – 16:02. W walce o zwycięstwo powinna się także liczyć będąca w dobrej formie Ewa Jagielska (16:39) oraz Anna Szyszka (rekord 16:55).

Mistrzostwa Polski Masters w biegu ulicznym na 5 km

Bieg Ursynowa to także Mistrzostwa Polski Masters kobiet i mężczyzn. W klasyfikacji tej wezmą udział wszystkie osoby, które w dniu zawodów będą miały ukończony 35 rok życia. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych Masters (od 35 lat w górę, co 5 lat) zostaną nagrodzeni medalami przez Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters.

Ambasadorami kategorii Masters jest plejada gwiazd zasłużonych polskich lekkoatletów: Tomasz Majewski - dwukrotny Mistrz Olimpijski w pchnięciu kulą; Teresa Sukniewicz - płotkarka, olimpijka, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w 1970 roku; Grażyna Rabsztyn – płotkarka, olimpijka, dwukrotna Halowa Mistrzyni Europy 1975 i 1976 roku; Urszula Kielan specjalizująca się w skoku wzwyż, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w 1980 roku oraz 4-krotna medalistka Mistrzostw Europy; Genowefa Patla – oszczepniczka, Olimpijka z Barcelony (1992). 14-krotna mistrzyni Polski (1982-2000), 5-krotna rekordzistka Polski oszczepem starego i nowego typu; Jerzy Pietrzyk - olimpijczyk, specjalista od biegu na 400m.

Bieg Ursynowa na „życiówkę” i na debiut

W myśl hasła, które towarzyszy imprezie od lat – YES I KEN – Bieg Ursynowa głównie skierowany jest do amatorów biegania. Łatwa, prosta trasa, pacemakerzy prowadzący na czasy co minutę oraz limit trasy 45 minut tworzą doskonałą okazję zarówno do walki o sportowe marzenia, jak i na biegowy debiut. Zawodnicy wyruszą spod Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61) w kierunku południowym 15 czerwca punktualnie o godzinie 10:00.

W imprezie już zadeklarowało udział ponad 2000 biegaczy, a chętni mogą zarejestrować się do piątku, 14 czerwca do godziny 20:00 na stronie www.biegursynowa.com

Atrakcje

Dla najmłodszych amatorów sportu organizatorzy Biegu Ursynowa przygotowali Wielobój Sprawnościowy, w którym udział mogą wziąć dzieci w wieku 5-11 lat. Każdy uczestnik, który zmierzy się z ośmioma zadaniami sprawnościowymi, otrzyma pamiątkowy medal i upominek. Stacje Wieloboju będą działy przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów w godzinach 9:30-13:30. Obowiązkowej darmowej rejestracji dokonuje się na miejscu w dniu imprezy.

Kolejną atrakcją będą warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej podczas których będzie można przypomnieć i nabyć wiedzę oraz umiejętności, które mogą być przydatne w każdej sytuacji, niezależnie od miejsca i czasu. Odbędą się one w godzinach 9:00 – 13:00.

red.

źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce