Korczyn: Pobiegli na Zamek Kamieniec dla Patryka i Kubusia [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 23/02/2020 - 13:13

W sobotę 22 lutego w Korczynie odbyła się kolejna edycja sportowej i charytatywnej imprezy „Bieg na Zamek”. Tym razem zawodnicy pobiegli dla Patryka i Kubusia. Inicjatorem biegu była Korczyńska Grupa Biegowa, a bieg był organizowany przy współudziale służb ratunkowych.

- Biegacze wystartowali o godzinie 17 z rynku w Korczynie, przebiegli ponad 9 km malowniczymi drogami i ścieżkami prowadzącymi na Zamek Kamieniec w Odrzykoniu. Zaskoczyła nas bardzo duża frekwencja. Uczestnicy przybyli do nas nie tylko z Podkarpacia i Małopolski, ale także z dalszych stron. Wszystkim dziękujemy za udział w biegu i przekazane datki. W tym biegu każdy był zwycięzcą, bo w ten sposób doceniamy każdego biegacza  - informuje Dariusz Szuba z Korczyńskiej Grupy Biegowej.

W imprezie wzięło udział około 150 osób. Wszystkich na starcie i mecie witała dwójka chłopców Patryk i Kubuś, dla których ten bieg był dedykowany. Każdy z uczestników mógł datkiem do puszki wesprzeć leczenie chłopców. Na mecie biegacze dostali pamiątkowy medal oraz gorący poczęstunek.

- Po raz pierwszy miałem okazję uczestniczyć w tej wyjątkowej imprezie. Wybraliśmy się z Agnieszką, Haliną, Piotrkiem i Irkiem z naszej Gorlickiej Grupy Biegowej. Łatwo nie było, bo trasa z początku wiodła pod górkę, nie zabrakło też wiatru, ale wspaniała atmosfera i cel zrekompensował nam w stu procentach te utrudnienia – – mówi Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego.

– Organizatorzy zaskoczyli nas gościnnością w wyjątkowym miejscu. W murach zamku czekała nas rodzinna atmosfera i ciepło bijące od ogniska, pyszny bigos, ciepła herbata, napoje, kiełbaska. A wiejskie proziaki niejednemu ze starszych biegaczy przypomniały smak dzieciństwa. Oczywiście przy ognisku byli też rodzice z Patrykiem i Kubusiem, którzy podziękowali nam za datki i udział w biegu. To wzrusza. Organizatorom dziękujemy za wspaniałą imprezę i meldujemy się za rok – dodaje.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce