Kostrzyńska Dziesiątka – przed nami 34 edycja!


Opublikowane w pon., 05/08/2019 - 10:21

Miasto Kostrzyn nad Odrą ma zaszczyt już po raz trzydziesty czwarty gościć czołowe biegaczki i biegaczy z Polski i zagranicy znanym w zachodniej części Polski biegu „Kostrzyńska Dziesiątka”. Gorąco zapraszamy 1 września!

Coroczna organizacja biegu to uznanie i szacunek dla wszystkich uczestników naszego biegu oraz wielka satysfakcja dla organizatorów, ludzi oddanych w promowaniu aktywnego, zdrowego trybu życia a także prestiż dla jednej z najstarszych imprez biegowych na Ziemi Lubuskiej. Jesteśmy dumni, że Kostrzyn nad Odrą, jako Miasto Aktywne, jest dla innych miast i gmin wzorowym przykładem do wspierania wszelkich działań na rzecz kultury fizycznej. Słowa uznania kierujemy na ręce władz naszego miasta, burmistrza Andrzeja Kunta, miejskich radnych za podjęte inicjatywy oraz działania służące rozwojowi sportu i rekreacji i propagowaniu czynnego wypoczynku.

W Kostrzynie nad Odrą trwa moda na bieganie. Liczny udział Kostrzynian w różnych imprezach biegowych na terenie Polski, powstanie Kostrzyńskiego Klubu Biegacza, jak również zdobyte medale w konkurencjach biegowych na Mistrzostwach Polski Weteranów oraz wieloletnie starty w naszym biegu Lucjana Stańczaka, ś.p. Antoniego Młodzieniaka, Krzysztofa Bukiela, Jerzego Saka, Walerego Kowalewskiego, czy historyczne wygranie biegu przez Mariusza Staniszewskiego, udział w biegu reprezentantów z Francji, Holandii, Białorusi, Niemiec i Ukrainy oraz biegaczy reprezentujących 14 województw z Polski są przykładem pięknej promocji Miasta i naszego biegu.

Cieszymy się bardzo, że możemy gościć pasjonatów biegania w naszym pięknym nadodrzańskim mieście w którym bardzo szeroko propagowany jest ruch sportowo-rekreacyjny oraz popularyzowany czynny wypoczynek wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wszystkim uczestnikom „Kostrzyńskiej Dziesiątki” życzymy uzyskania jak najlepszych wyników, satysfakcji, pogody ducha, wielu sportowych wrażeń i miłego pobytu w Kostrzynie nad Odrą. Sympatykom i kibicom ulicznego biegu życzymy wielu sportowych wrażeń i emocji oraz gorącego dopingu.

Praktyczne informacje:

  • Termin: 1 września 2019
  • Miejsce startu i mety - Stadion sportowy MOSiR, ul. Niepodległości 11, godz. 11:00
  • Limit startujących - 350 osób (od 16 lat)
  • Zapisy: Online – TUTAJ, w terminie do 26 sierpnia (brak możliwości rejestracji w biurze zawodów)
  • Opłata startowa: 40 zł 
  • Kategorie: open, wiekowe (do lat 29, 30-39 lat, 40-49, 50 lat i powyżej) i „Najlepszy Kostrzynianin”
  • Nagrody: finansowe i rzeczowe

Z poważaniem,

Dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski

Inicjator i organizator „Kostrzyńskiej Dziesiątki” od 1986 roku


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce