Koszulki rozdane. Grand Prix Tychów już na mecie


Opublikowane w wt., 18/12/2018 - 12:19

W ostatnią niedzielę dobiegł końca jedenasty już sezon tyskiego Grand Prix. W 2018 roku panie biegały 5 km a Panowie 10km. Wystartowało ponad 300 zawodników.

Niedzielny poranek przywitał biegaczy lekkim mrozem, który nie przeszkadza w bieganiu. Zapisy w biurze zawodów trwały do ostatniej chwili. O godz. 10 blisko 90 osób wyruszyło na dobrze znaną sobie trasę.

Galeria zdjęć – TUTAJ

Tyskie Grand Prix ma grupę wiernych uczestników, do których z pewnością zaliczyć można grupę uczniów Zespołu Szkół im. Gałczyńskiego. Uczniowie już od 6 lat, pod opieką swojego nauczyciela i wychowawcy Dariusza Ficyka, przyjeżdżają do Tychów z Bielska Białej, w sile do 8 chętnych na każdy start.

Bieganie w Tychach upodobał sobie także Bogusław Opryszek z grupy biegowej ITMBW Kraków. Przyjeżdżał tu z kolegami na wszystkie sześć startów! Sam wszystkie wygrał w swojej kategorii, gromadząc komplet 600 punktów. Zapytany dlaczego przyjeżdża do Tychów powiedział, że podoba mu się szybka płaska trasa, przygotowanie i organizacja.

W sumie trzem zawodnikom udało się zgromadzić komplet 600 punktów. Oprócz wspomnianego Krakowianina, były to Aleksandra Chochorowska oraz Marek Pawlak.

Zwyciężczynią jednej z kategorii kobiet została Ewelina Majewska, tyszanka, która, jak powiedziała po biegu, nie wyobraża sobie opuszczania startów w swoim mieście. Niezależnie od pogody, zawsze startuje.

Kolejną zwyciężczynią swojej kategorii jest Teresa Sztukator, dla której kolejny rok z Grand Prix przyniósł lepsze wyniki. Jest bardzo zadowolona ze swojego biegania w 2018 r.

Każdy kto ukończył 4 biegi cyklu otrzymał pamiątkową koszulką.

Ciekawostka: podczas gdy jedni biegają inni zażywają zimowej kąpieli w lodowatej wodzie. To członkowie grupy Tyskie Sinice, którzy upodobali sobie hartowanie się w zimowe poranki!

Organizatorami Grand Prix Tychów są Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki oraz MOSiR Tychy, przy pomocy biegaczy z grupy 40-latek Tychy. Zapytałem Leszka Śliwę z MOSiRujak ocenia tegoroczne zmagania. Powiedział, że jest zadowolony z frekwencji i dołoży wszelkich starań by 12 edycja zgromadziła na starcie równie wielu zawodniczek i zawodników.

Wychodząc naprzeciw sugestiom zawodników, w przyszłym roku będzie można startować bez ograniczeń płci na obu dystansach. Niemniej pierwszy start zdeterminuje kolejne – jeśli wybierzemy 5 km, będziemy musili trzymać się tego planu aż do finałowego biegu.

Mirosław Bortel, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce