Kozłowski i Kulka na podium burzowego 7. PKO Półmaratonu Wrocław [WYNIKI, WIDEO]

Opublikowane w ndz., 16/06/2019 - 07:23

Wśród efektów specjalnych w formie dymów, iskier, błysków reflektorów, przy świetle rozpalonego znicza na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, ale też w upale i przy grzmotach na niebie, w trasę 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu wyruszyło 10 740 osób z ponad 30 krajów. W pierwszej linii stanął m.in. prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Wygrał Etiopczyk, Getaye Gelau, który pokonał trasę w czasie 1:04:38. Dwa pozostałe stopnie podium zajęli Polacy! Drugi do mety dobiegł Artur Kozłowski (1:05:03), tuż za nim na finiszu pojawił się Szymon Kulka (1:05:13).

Wśród Pań zwyciężyła Oleksandra Shafar z Ukrainy (1:12:15), która rok temu dobiegła do mety we Wrocławiu jako druga (poprawiła tym samym swój czas o ponad 3 minuty). Na drugim miejscu znalazła się Caroline Jebet Korir z Kenii (1:12:18), trzecia finiszowała jej rodaczka Ruth Nundu Mbatha (1:15:57).

Pełne wyniki: TUTAJ

Motywem przewodnim tegorocznego półmaratonu w Stolicy Dolnego Śląska była muzyka klubowa. Taneczne rytmy towarzyszyły zawodnikom i kibicom (którzy wypełnili większą część trybuny zachodniej Stadionu Olimpijskiego) od samego startu.

Biegacze wyruszyli w trasę – po raz pierwszy w historii Nocnego Wrocław Półmaratonu – z toru żużlowego Stadionu Olimpijskiego. Ich startowi towarzyszyła znane z koncertowych estrad dymy, światła, snopy iskier i płonący znicz na wieży zegarowej stadionu – pierwszy raz od czasów przedwojennych.

Zabawę popsuła nieco pogoda - opady deszczu, a nawet grzmoty towarzyszyły biegaczom przez większą część imprezy. Solidnie popadało przed startem i nie wszystkim uczestnikom imprezy udało się schronić przed strumieniami wody. Organizatorzy ostrzegali, że w przypadku gwałtownego pogorszenia się warunków pogodowych bieg zostanie przerwany. Na szczęście do tego nie doszło.

Według nieoficjalnych wyników do mety dotarło 10 678 uczestników - 101 mniej niż przed rokiem. Organizator sprzedał komplet 13 000 pakietów startowych.