Kraków biegiem do kina. Pokazy filmów „Ultra” i „Biegacze”


W dniach 13 i 20 października, Kino Pod Baranami (Rynek Główny 27) zaprasza na wyjątkową podróż do świata biegów ekstremalnych. W programie pokazy dwóch dokumentów o ultramaratończykach: węgierskiego filmu „Ultra” Balázsa Simonyiego oraz "Biegaczy" w reżyserii Łukasza Borowskiego.

 Zarówno Simonyi, jak i Łukasz Borowski badają granice ludzkiej wytrzymałości próbując zrozumieć, co skłania ultramaratończyków do tego niebywałego wysiłku.

W "Ultra" Simonyi przedstawia zmagania swoje oraz trzech innych uczestników Spartathlonu - morderczego wyścigu będącego symbolem pamiętnego biegu z Aten do Sparty. Film ma szansę na tegoroczną nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej dla najlepszego filmu dokumentalnego.

W „Biegaczach” Łukasz Borowski stara się dociec, jakie uczucia towarzyszą uczestnikom biegu i czy podejmowany wysiłek rzeczywiście pomaga im rozładować stres i lęki z codziennego życia. Więcej o filmie w naszej relacji z premiery obrazu: TUTAJ.

Oba filmy wyświetlane będą w oryginalnych wersjach językowych z polskimi i angielskimi napisami.

Program pokazów:

Piątek, 13 października

  • 18.00 BIEGACZE (RUNNERS) -reż. Łukasz Borowski, Polska 2017, 72’

Piątek, 20 października

  • 19.15 BIEGACZE (RUNNERS) - reż. Łukasz Borowski, Polska 2017, 72’
  • 21.00 ULTRA (ULTRA) - reż. Balázs Simonyi, Grecja/Węgry 2017, 81'

Bilety:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

Karnet na pokaz 20 października (2 filmy): 40 zł (normalny) | 28 zł (ulgowy). Sprzedaż Karnetów online pod adresem kasa@kinopodbaranami.pl

Mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się: