Kraków: Nocny Bieg Premium Ambasadorki


Opublikowane w pon., 12/08/2019 - 09:10

Gdy po zakończeniu cyklu Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich wszystkim tęskno za Laskiem Wolskim, WKS Wawel wychodzi naprzeciw potrzebom biegaczy i organizuje pierwszy Nocny Bieg Premium.

10 sierpnia 2019 roku to historyczna data, która mam nadzieję, że zapoczątkuje nową, biegową, coroczną tradycję, albo kto wie, być może i cały cykl.

Dobrze znane trasy po zmierzchu kryją w sobie magię. Ciepła, letnia noc, i my rozgrzewający się przed swoimi startami. Grające świerszcze i migające światełka centrum Krakowa w oddali. Setki jasnych punkcików biegających po lesie.

Biegacze w letniej edycji mieli do wyboru trzy dystanse (5,7 km, 11,6 km, 23 km) oraz start w formule nordic walking. Pierwsze odliczanie dla krótszych odcinków odbyło się o godzinie 21:15, kolejne kwadrans później.

Uwierzcie mi, iż mimo udziału w najkrótszym dystansie, można było się solidnie zmęczyć. Pod górę biegło się wolniej i bezpieczniej, w dół, chciałoby się szybko, lecz ryzyko potknięcia było spore, także należało kontrolować każdy krok. Chwilę po płaskim i ponownie w górę lub w dół.

To było intensywne 5,7 km, mocno urozmaicone. Szczególnie w momencie pomylenia trasy, i próby powrotu na właściwą ścieżkę. W tej kwestii nie byłam odosobnionym przypadkiem, kilku osobom również zdarzyło się na moment zboczyć z trasy. Niemniej szczęśliwie wszyscy cali, zdrowi i bardzo zadowoleni dotarli do mety.

Wyniki nocnych zmagań biegaczy w krakowskim obszarze leśnym, dostępne są TUTAJ.

To był bardzo miły wieczór, z niecierpliwością czekam na kolejne górskie bieganie w mieście!

Sylwia Łukasik, Ambasadorka Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce