Krakowski Bieg Sylwestrowy: 20,7 tys. zł dla małych pacjentów Schola Cordis


Opublikowane w czw., 20/02/2020 - 09:57

Ponad 20 tys. zł wybiegali uczestnicy 16. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Dochód z imprezy trafił na konto Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis. Pieniądze mają pomóc najmłodszym pacjentom placówki.

To nie pierwszy raz, gdy biegacze okazali wielkie serca, łącząc przyjemne z pożytecznym. W stolicy Małopolski przed sylwestrową zabawą w charytatywnym celu zaczęto startować w 2016 roku i jak widać kontynuuje się te tradycję.

Oczywiście nie jest to jedyny bieg charytatywny rozgrywany w Krakowie, bo Fundacje Kardiochirurgi Dziecięcej Schola Cardis wspiera też Półmaraton Marzanny. Łącznie do tej pory udało zebrać już ponad 570 tys. zł!

Profesor Janusz Skalski – prezes fundacji wyraził wdzięczność za to co robią biegacze. Jak stwierdził, pomagają oni lekarzom, małym pacjentom, zespołowi chirurgicznemu, który dostaje lepsze narzędzia i jest szczęśliwy, że może lepiej pracować i operować.

W ubiegłorocznym Krakowskim Biegu Sylwestrowym, jednym z najbardziej kolorowych biegów w Polsce, wziewało udział blisko 2 tys. osób na dwóch dystansach. Na 5 km najlepsi byli Adam Czerwiński (14:57) i Katarzyna Broniatowska (16:40).

Kraków pobiegł na Sylwestra – największy taki bieg w kraju! [ZDJĘCIA]

Wspomniany już Półmaraton Marzanny i 6. Krakowski Bieg z Dystansem "Dla Małych Serc" – na 10km, odbędą się 22 marca. Zapisy trwają. Impreza rozgrywana na głównym dystansie zaliczana jest do Ligi Festiwalu Biegów.

RZ

fot. ZiS, Archiwum


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce