Krok za Kilianem. Bartłomiej Przedwojewski w międzynarodym zespole Salomona! "Najlepszy prezent gwiazdkowy ever!"


Opublikowane w sob., 08/12/2018 - 06:23

Bartłomiej Przedwojewski został powołany do międzynarodowego teamu Salomon Reserve na rok 2019. To ścisłe, bezpośrednie zaplecze jednej z najmocniejszych grup biegowych na świecie, której gwiazdami są Kilian Jornet i Francois D’Haene.

Wiadomość o włączeniu do Salomon Reserve, 25-letni strażak z Wrocławia otrzymał w piątkowy wieczór. – Nie znam jeszcze szczegółów. Na razie niesamowicie się cieszę, bo nie podziewałem się takiego wyróżnienia. Drużyna Salomona jest bardzo mocna, myślałem, że potrzebuję jeszcze przynajmniej roku na udowodnienie, że moje wyniki to nie jednorazowy „wybryk” i potwierdzenie, że jestem dobrym zawodnikiem, mogę rywalizować z czołówką i warto na mnie stawiać – powiedział nam sensacyjny zwycięzca październikowego finału cyklu Golden Trail Series w RPA.

Bartłomiej Przedwojewski triumfuje w Golden Trail Series i bije rekord trasy!

Z uśmiechem na ustach". Bartłomiej Przedwojewski, triumfator i rekordzista finału Golden Trail Series

– Struktura Salomon Teamu jest następująca – opowiada Bartek. – Najpierw „sól” ekipy, czyli licząca od 4 do 6 zawodników Elita. W zespole na rok 2019 są w niej: Kilian Jornet, Francois D’Haene, Stian Angermund, Marc Lauenstein i Remi Bonnet.

– Ja zostałem włączony do Salomon Reserve, czyli bezpośredniego zaplecza, rezerwy naszych gwiazd. To grono zawodników, na których Salomon bardzo liczy i którzy mają duże szanse wskoczyć w przyszłości do Elity. Wspomniany Remi Bonnet w tym roku na przykład należał właśnie do Reserve, a w przyszłym roku będzie już biegał jako zawodnik Elity. Jest to zatem dla mnie ogromne wyróżnienie! – mówi z dumą Bartłomiej Przedwojewski.

Wiadomość z centrali dała zawodnikowi niesamowitego „kopa”. – Akurat wybierałem się na trening, gdy przyszedł mejl. Jeździłem rowerem i muszę Ci powiedzieć, że ten trening zleciał mi błyskawicznie, dałem sobie z radości ostro „w kość” – opowiada.

Bartłomiej Przedwojewski mówi, że włączenie do Salomon Reserve da mu bardzo duże wsparcie. Czy także finansowe? – Nie wiem jeszcze jak to będzie wyglądało w praktyce, wszystkiego dowiem się w najbliższej przyszłości, ale na pewno będzie mi łatwiej rywalizować na arenie międzynarodowej – mówi.

Przedwojewski rozpoczął już przygotowania do nowego sezonu, wykonuje 2 treningi dziennie, na razie z małymi obciążeniami, śpi w namiocie hipoksyjnym, co ma go przygotować do startów na dużych wysokościach. Głównym celem na rok 2019 jest start w prestiżowym maratonie Zegama Aizkori, 2 czerwca w hiszpańskim Kraju Basków, w którym w tym roku zajął trzecie miejsce wdzierając się do światowej elity.

Bartek Przedwojewski na podium Zegama Aizkori. Sensacja?

A pierwszym startem będzie prawdopodobnie kwietniowa Wielka Prehyba w Szczawnicy. – W maratonie mają tam startować Bartek Gorczyca i Marcin Rzeszótko, więc zapowiada się fajne ściganie – mówi Bartek, który na razie Bartek cieszy się z wyróżnienia przez swój team. – Akurat jak zadzwoniłeś, to siedzę z dziewczyną i pijemy szampana – śmieje się drugi zawodnik Runek Run na tegorocznym, 9. TAURON Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju.

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce