Królewskie ultra dla każdego. Zamek12h już w ten weekend


Opublikowane w pt., 12/07/2019 - 09:34

Biegałeś kiedyś po zamku? Nie? To jedyna taka okazja, by spędzić noc na zamku, zmierzyć się ze swoimi ograniczeniami i przebiec albo przejść dowolny dystans. Zamek12h to unikatowa impreza, której uczestnicy mają całą noc na to, by pokonać dowolną ilość razy mierzącą niemal 5 km trasę.

Choć impreza odbywa się na zamku, raczej nie spodziewajmy się tutaj parkietów i dywanów. Owa twierdza to ruina usytuowana wśród malowniczych jurajskich skał w Olsztynie. Oznacza to, że będzie niesamowicie pięknie i… piekielnie trudno. Strome podbiegi, kamieniste zbiegi, piaszczyste łachy i ciemność. To tylko część atrakcji, które przygotowali organizatorzy ze Stowarzyszenia Miasto Sportu. Na dystansie 4,8 km przewyższenie wynosi aż 240 metrów!

Zamek 12h to impreza, która w ubiegłorocznym debiucie podbiła serca uczestników. Teraz wraca w jeszcze lepszej odsłonie. Niewielkim zmianom uległa trasa, która jest jeszcze ciekawsza i… jeszcze trudniejsza.

Więcej zmian czeka nas w oprawie imprezy, która w tym roku zmieniła się w mały festiwal sportowy, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie. Biegacze mogą liczyć na solidną rozgrzewkę i porady specjalistów, fani innych form aktywności skorzystać z treningów pod okiem specjalistów a dzieci wziąć udział w dedykowanych biegach albo pokonać tor przeszkód.

Wszyscy zaproszeni są do udziału w biegu charytatywnym, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Franka Szewczyka. Odbędzie się on o godzinie 19:00. I to nie koniec atrakcji.

W ramach wydarzenia będzie można spotkać się trenerką personalną Izabelą Nowak trenerami Grzegorzem Pałaszewskim oraz Michałem Filipowskim, wziąć udział w kursie udzielania pierwszej pomocy lub zbadać sobie słuch. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą: olimpijczyk Jakub Jelonek oraz bokserzy Rafał Jackiewicz i Robert Parzęczewski a także uczestniczka programu Projekt Lady TVN - Róża Florczyk.

Uczestnicy biegu dwunastogodzinnego są też zaproszeni na Śniadanie Mistrzów, które będzie na nich czekało w niedzielny poranek, po sportowych zmaganiach i dekoracji najlepszych zawodników. Zapowiada się pysznie!

Całość odbędzie się u stóp olsztyńskiego zamku a początek już o godzinie 15:00. Godzinę później rozpoczną się treningi, które poprowadzą:

  • 16:00 Grzegorz Pałaszewski- StrongFirst @ Flexible Steel Polska
  • 17:00 Trener Filipowski- kształtowanie sylwetki dla pań
  • 18:00 Trener Filipowski- mega trening obwodowy!
  • 19:00 trening mobility FlexibleSteel z Grzegorz Pałaszewskim

O 18:30 swoje biegowe zmagania rozpoczną dzieci, pół godziny później wystartują uczestnicy biegu charytatywnego a punktualnie o 21:00 rozpocznie się bieg główny, który potrwa 12 godzin. Jego uczestnicy będą przemierzać trasę o długości 4,8 km i przewyższeniu aż 240 metrów! By rywalizacja była uczciwa, zaplanowano punkty kontrolne – jawne i ukryte.

A to wszystko w scenerii pięknie oświetlonego nocą olsztyńskiego zamku i jurajskich skał.

Zapraszamy!

Źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce