Krystian Ogły na podium Patagonia Run!


Opublikowane w sob., 13/04/2019 - 19:28

Odbywający się w Argentynie bieg serii Ultra-Trail World Tour ma nieprzyjazny profil trasy. Jakby nie dość było samego dystansu - 162,5 km, trasa zaczyna się od stromej wspinaczki a zaraz potem kumuluje się większość z 9000m przewyższeń. Do tego sprawy nie ułatwia pogoda.

„Co za trasa. Byłem w dyspozycji na rekord, ale walczyłem z zimnem, deszczem i wiatrem”

- mówił po biegu jego zwycięzca, Pau Capell, który mimo, że nocą odczuwał mało komfortowe minus 10 stopni Celsjusza, do mety dobiegł w czasie 19:08:57. Zwycięzca tegorocznej Transgrancanarii ustanowił tym wynikiem rekord trasy.

Drugi na mecie był argentyński zawodnik, zwycięzca 50-kilometrowego Pucon Trail w Chile, ósmy zawodnik OCC Sergio Gustavo Pereyra, który uzyskał wynik 22:20:35

Nieco ponad 4 godziny po zwycięzcy, ze średnim tempem 6.96k m/h na metę przybiegł Krystian Ogły, którego forma przed Badwater po prostu zachwyca! Krystian, który jako pierwszy skompletował wszystkie oryginalne biegi UTWT, ma szansę zostać siódmym Polakiem, który ukończy mordercze ponad 200-kilometrowe wyzwanie w Dolinie Śmierci (do Badwater w tym roku wybiera się również Patrycja Bereznowska – red.)

Zwyciężczynią rywalizacji pań w Patagonii została francuska ultramaratonka Caroline Sebert, która mieszka w Chile i regularnie staje tam na podium. W Argentynie uzyskała wynik 25:48:20.

Stawka kobiet nie była tak rozciągnięta w czasie, jak u biegaczy. Argentynka Tania Diaz Estebez przybiegła nieco ponad pół godziny później, podobnie jak jej rodaczka Veronica Ramirez.

Niestety pomiar czasu nie działa regularnie, podobnie jak strona obsługująca wyniki. Dokładne wyniki pań nie są jeszcze znane.

 

IB


Polecamy również:


Podziel się: