Krzywa (gm. Sękowa): Centrum Narciarstwa Biegowego i Rekreacji Rodzinnej zaprasza


Opublikowane w sob., 25/01/2020 - 09:22

Inwestycja nie jest co prawda w pełni ukończony - pozostało jeszcze wyposażenie obiektu, ale budynek został już udostępniony mieszkańcom powiatu gorlickiego i odwiedzającym ziemię gorlicką turystom, bo warunki do zimowych sportów są tutaj doskonałe.

– Obecnie zrealizowany został etap budowy, pozostało jeszcze wyposażenie. Można się tu zagrzać, przebrać, skorzystać z toalety, uzyskać informację o trasach, szlakach i atrakcjach turystycznych okolicy. Budynek znajduje się naprzeciwko kościoła bezpośrednio przy trasach sportowych oznakowanych plastikowymi tyczkami czerwonymi o długości 7.5 km – informuje Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa.

Obok kościoła w Krzywej znajduje się również punkt węzłowy, który jest jednym z miejsc, skąd można wyruszyć na sieć szlaków turystyki narciarskiej „Śnieżne Trasy przez Lasy”.

Przed budynkiem centrum oraz koło kościoła zlokalizowane są miejsca parkingowe. Przy budynku znajdują się także dwie nowe duże tablice informacyjno-poglądowe wykonane przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Krzywa przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

– Aktualnie na trasie sportowej są dobre warunki śniegowe. Na razie centrum jest czynne: od wtorku do piątku w godz. 12-16, w sobotę i niedzielę w godz. 10-16 – dodaje wójt gminy Sękowa.

– Miałem okazję osobiście skorzystać z tych tras w piątek. Pogoda nie dopisała, bo była mgła i wiał mroźny wiatr, ale za to widok śniegu i tras narciarskich oraz możliwość pobiegania na nich, a nawet spokojnego spaceru na nartach zrekompensował nie najlepszą aurę – podkreśla Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

Codziennie pojawiają się tutaj sympatycy narciarstwa biegowego i turystyki narciarskiej, szkolą się też szkółki narciarskie z Jasła i Krosna oraz trenują zawodnicy uprawiający narciarstwo biegowe zarówno amatorsko, jak i wyczynowo. Z myślą o nich już teraz zaplanowano następujące imprezy biegowe:

  • 9 lutego 2020 - Otwarte Mistrzostwa Gorlic organizator OSiR Gorlice
  • 15 lutego 2020 - „Do Upadłego” organizator Stowarzyszenie RSK i Nadleśnictwo Gorlice
  • 21–23 lutego 2020 - (Z) zbiegowisko organizator Stowarzyszenie RSK.

Więcej szczegółów dot. tras oraz organizowanych imprez: www.snieznetrasy.pl.

red. / Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce