Ku pamięci Pawła Lorensa. Biegali wokół Jeziora Paprocańskiego [ZDJĘCIA]

 

Ku pamięci Pawła Lorensa. Biegali wokół Jeziora Paprocańskiego [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 17/03/2019 - 16:26

Ponad 300 osób stanęło na starcie 9. Biegu im. Pawła Lorensa w Tychach, wokół Jeziora Paprocańskiego.

Bieg Pawła Lorensa organizowany jest rokrocznie dla upamiętnienia jego zasług dla rozwoju tej dyscypliny w rejonie Tych i okolicy. Lorens był lekkoatletą specjalizującym się w biegach długodystansowych. Na koncie ma trzykrotny tytuł mistrza Polski w biegu na 20 km w Brzeszczach, pięć medali mistrzostw Polski seniorów: trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe. Jako trener i zawodnik czynnie działał na rzecz promocji lekkiej atletyki, a w szczególności biegania w Tychach.

Paweł Lorens był też pomysłodawcą i współorganizatorem międzynarodowego biegu ulicznego Fiata w Tychach. Zmarł 23 września 2010 r w Bielsku-Białej. Pierwszy bieg jego imienia odbył się wiosną 2011 r.

– Była to kolejna impreza biegowa w której postanowiłem wystartować podczas pobytu na ziemi śląskiej. Czytając informacje o tym biegu, od razu w oczy rzucił się piękny medal pamiątkowy. Towarzyszyła nam wspaniała wiosenna pogoda i tylko od czasu do czasu podmuchy wiatru utrudniały pokonywanie kolejnych kilometrów. Wspaniała trasa biegowa wokół Jeziora Paprocańskiego to niewątpliwy atut tego bieg – relacjonuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów z Gorlic, który przyłączył się do biegowej rywalizacji w Tychach.

– Zanim jeszcze stanąłem na starcie, spotkała mnie miła niespodzianka ze strony dziennikarzy TVP Katowice… Mówią, że swój do swego ciągnie i chyba coś w tym jest! (śmiech). Poproszono mnie o kilka zdań dotyczących oczywiście biegania. Kolegom po fachu nie wypadało odmówić – dodaje Mark Podraza, zawodowo dziennikarz Gazety Krakowskiej.

Bieg główny wygrał Szymon Topolnicki z Tychów, reprezentujący AZS AWF Katowice, z czasem 32:11. Drugi był Jan Wydra, a trzeci Tomasz Wójcik. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Agata Długosz – 39:25.

Pełne wyniki: TUTAJ

red. / Marek Podraza, Ambasador Festiwali Biegów


 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce