Latający Olęder po raz szósty. „Kameralnie, swojsko...”


Nowotomyski Klub Biegacza „Chyży” zaprasza na Olęderski Festiwal Biegowy. Start 22 kwietnia w Wytomyślu. Do wyboru dystanse 10 km, półmaraton i maraton oraz 10 km Nordic Walking.

– To już szósty festiwal pod nazwą „Latający Olęder”, łączący kolejnych 6 imprez biegowych organizowanych co roku na innej trasie, o nawierzchni gruntowej, z biegami towarzyszącymi dla dzieci i młodzieży – mówi Leszek Jakubowski z KB „Chyży”

– Miejscowości, w których odbywają się imprezy stanowiły w okresie początków osadnictwa swoiste centra. Trasy pokazują charakter tego osadnictwa oraz zachowane do dzisiaj przykłady zabudowy olęderskiej. Każda z imprez ma swój niepowtarzalny medal z motywem charakterystycznym dla danej trasy. Począwszy od 2012 roku festiwale gościły biegaczy w Bukowcu, Boruji Kościelnej, Sątopach, Jastrzębsku Starym i Grudnej. W tym roku będzie to Wytomyśl – wylicza Jakubowski.

Jak twierdzi nasz rozmówca, dotychczasowe festiwale cieszyły się ogromnym uznaniem biegaczy za kameralny i swojski klimat oraz piękne choć często bardzo trudne trasy.

– Dla wielu jest to również świetna okazja do treningu i poznania warunków terenowych przed znanym i nagradzanym Ultramaratonem Crossowym „GWiNT”, który odbędzie się w maju, gdyż część tras pokrywa się z trasą GWiNTa – wskazuje Leszek Jakubowski.

Olęderski Festiwal Biegowy w festiwalowym KALENDARZU IMRPEZ.

red.


Polecamy również:


Podziel się: