Lekkoatleci wylatują do Berlina. Ewa Swoboda bez emocji [ZDJĘCIA]


Opublikowane w sob., 04/08/2018 - 17:45

Pierwsza grupa lekkoatletów odleciała już do Berlina, gdzie 7 sierpnia ruszą Mistrzostwa Europy.

Z Okęcia wylatywały m.in. sprinterki. Wszystkie już skupione na swoich celach, czekające na start w eliminacjach. „Zobaczymy” - to słowo, padało najczęściej.

Biegaczki, które na lotnisko przyjechały z Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale nie były rozmowne. Chciały się jak najszybciej odprawić, a najlepiej być już na miejscu. O swoich szansach jeszcze nie mówią.

- Ja nic nie powiem. Zaczekajmy - zastrzegała się trenerka Ewy Swobody, Iwona Krupa.

- O nie. Nie będę mówiła o szansach. Myślę, że sukcesem będzie awans do finału, ale niczego nie deklaruję. Nie wiem, w jakiej jestem formie. Wszystko okaże się w eliminacjach – powiedziała nam Ewa Swoboda, która nie czuje się podbudowana świetnymi wynikami na mistrzostwach Polski. Przypomnijmy, że w Lublinie Swoboda wygrała bieg na 100m z czasem 11.12.

- Nie mogę tego brać pod uwagę i na tej podstawie twierdzić, że jestem silna. Ten wyniki był zrobiony z wiatrem - wyjaśniła sprinterka, która do startów w Berlinie postawiła podejść bez emocji.

- Nie będę się emocjonować czymś, co może nie wyjść - podsumowała Swoboda.

Jutro do Berlina wylatuje druga grupa lekkoatletów. Tym razem wśród 36 osób, znajdą się m.in. średniodystansowcy i kolejni sprinterzy.

W naszym serwisie od 7 września znajdziecie ciekawostki prosto ze stadionu, wypowiedzi sportowców na gorąco, tuż po startach.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce