Liga Biegowa w nowej formule

 

Liga Biegowa w nowej formule


Opublikowane w czw., 02/07/2020 - 09:31

Zasady są proste: zabawa jest bezpłatna, można się ścigać na czterech dystansach i rejestrować zarówno wyniki z zawodów, jak i biegów treningowych, a co miesiąc do zgarnięcia są atrakcyjne nagrody. Zabawa potrwa aż do końca roku.

Marcowy lockdown, zamknął także wiosenny sezon biegowy, a wraz z nim wirtualną rywalizację w ramach Ligi Biegowej. – Dziś widzimy, jak mniej więcej będzie wyglądał świat biegowy w tym sezonie i ruszamy ponownie! – mówi Monika Pyrek, Prezes Fundacji Moniki Pyrek, organizującej Ligę Biegową. – Bardzo się cieszymy, że udało nam się znaleźć fajną formułę rywalizacji w tych nowych warunkach i dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu, możemy wciąż motywować Polaków do biegania i dbania o swoje zdrowie.

– Liga Biegowa od zawsze polega na bezpłatnej, wirtualnej rywalizacji biegaczy w całej Polsce. Dotychczas ten wirtualny wyścig był oparty na wynikach uzyskanych na oficjalnych zawodach biegowych. W tym roku, w obliczu braku imprez sportowych w tradycyjnej formule, otworzyliśmy Ligę także na biegi treningowe – tłumaczy Ada Smokowska, założycielka i współorganizatorka platformy.

Zasady Ligi w sezonie 2020 są nieco inne, niż dotychczas, ale wciąż bardzo proste:

  • zabawa jest całkowicie bezpłatna. Może wziąć w niej udział każdy biegacz powyżej 16 roku życia; wystarczy się zarejestrować na stronie LigaBiegowa.pl;
  • uczestnicy mogą rywalizować na czterech dystansach: 5 km, 10 km, półmaratonu (21,1 km) oraz maratonu (42,2 km);
  • wyniki z biegów rejestruje się samodzielnie za pomocą prostego formularza na stronie; do zabawy można wprowadzać wyniki zarówno ze zorganizowanych startów, jak i z biegów indywidualnych, treningowych;
  • co miesiąc nagradzani są najszybsi biegacze na każdym z czterech dystansów, w siedmiu kategoriach wiekowych - do zgarnięcia są miesięczne zapasy napojów od sponsora cyklu;
  • zabawa trwa pół roku – od 1 lipca do 31 grudnia 2020 r., na zakończenie rywalizacji, zdobywcy miejsc na podium w klasyfikacji generalnej w każdej kategorii wiekowej, otrzymają pamiątkowe, spersonalizowane medale.

– Osobiście biegam dla zdrowia i dobrej kondycji, nie dla wyników. Ale muszę przyznać, że w Lidze Biegowej budzi się we mnie natura sportowca. Liga to doskonały dodatkowy bodziec do regularnych treningów i robienia postępów na wybranych dystansach! – dodaje Monika Pyrek.

Zapisy do Ligi Biegowej odbywają się przez stronę www.ligabiegowa.pl

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce