London Marathon dla rekordu i zabawy, Blisko 100 chętnych na Rekordy Guinessa


Opublikowane w śr., 10/04/2019 - 09:09

28 kwietnia na trasie London Marathon walka o rekordy będzie się toczyła także poza elitą zawodników. 95 biegaczy spróbuje ustanowić 84 nowe, nietypowe rekordy. Na starcie biegu zobaczymy biegacza w kostiumie zombie, ciastka, jajka, szklanki i w śpiworze. Pobiegnie wróżka, księżniczka, choinka, samochód, listonosz i stwór mityczny. Wymieniać można długo.

Niektórzy spróbują szczęścia dla zabawy i oczywiście rekordu. Dla innych kostium jest szansą, by zwrócić uwagę na istotne dla nich problemy i zachęcić do zbiórki charytatywnej. Taki cel przyświeca m.in. Harremu Vowlesowi, który w słusznej sprawie postanowił sobie na wszelkie sposoby utrudnić dotarcie do mety. Londyński maraton będzie jego debiutem. Pierwszy 42-kilometrowy bieg w życiu pokona w... trójwymiarowym kostiumie nosorożca. W ten sposób będzie niósł na plecach dodatkowe 10 kg.

Na dodatek kostium nie zapewnia aerodynamicznej sylwetki. Wprawdzie nosorożec rozwija szybkość rzędu 50 km/h, ale biegacz w takim niekomfortowym kostiumem raczej nie może liczyć na dobry wynik. Harry Vowles robi to jednak dla wyniku, a dla organizacji Save the Rhino, która próbuje ochronić ostatnie 80 nosorożców żyjących na wolności.

Doświadczenie zeszłoroczne pokazuje, że nie wszystkim się udaje poprawić kostiumowy rekord. Podczas poprzedniej edycji spróbowało to zrobić 98 biegaczy. Z sukcesu mogło się cieszyć zaledwie 34. Najszybszym biegaczem w przebraniu, był Brytyjczyk przebrany za Forresta Gumpa, który przekraczał linię mety z czasem 2:36:28. Listę zamknęła biegaczka na szczudłach, która w ten niecodzienny sposób dotarła do mety po 6 godzinach 37 minutach i 38 sekundach.

IB

źródło: Guiness World Records


Polecamy również:


Podziel się: