“Małe jest piękne” - Silesian Highland Marathon IV ambasadorskim krokiem


Opublikowane w pt., 17/05/2019 - 10:24

11 maja wziąłem udział w fajnym biegu: Silesian Highland Marathon IV, czyli po naszemu w Maratonie Wyżyny Śląskiej. Skusiły mnie niskie wpisowe, względna bliskość domu i w 80% bezasfaltowa, pofałdowana trasa, a nie nudny asfalt.

Relacja Macieja Kramarczyka, Ambasadora Festiwalu Biegów

Do wyboru wybyły trzy dystanse: umownie ze względu na nie ortodoksyjne długości: maraton, półmaraton i 10 km. Wybrałem najdłuższy – 44k m. Od dwóch lat nie biegłem takiego dystansu, poza tym współczynnik wpisowe / długość tasy 59 PLN / 44 km był tu najkorzystniejszy.

Jednak im bliżej do startu, to było co raz więcej obaw co do formy i sensu tej zabawy. Zdziwienie budziła stosunkowo nieduża liczba zapisanych.

Na start dojechałem omijając z zasady najdroższą autostradę w Europie. Start zlokalizowano kilka km od lotniska w Pyrzowicach w Nowej Wsi.

Pakiet był skromny, ale atmosfera na starcie bojowa. Po krótkim odcinku asfaltu niemalże od początku wbiegliśmy w łąki i pola “umajone”. Były też lasy, kwitnące drzewa owocowe, jeziora, strumienie, a nawet prawie bagna. Co jakiś czas na krótko pojawiał się asfalt.

Wyjątkową atrakcją była przeprawa po łydki przez rów z wodą w drugiej połowie biegu.

Ogólnie było w górę, a potem w dół. Momentami zdarzały się też odcinki płaskie.

Droga do mety była chwilami skomplikowana i choć organizatorzy dołożyli wszelkich starań, znam takich co się pogubili lub byli tego bliscy. Kilkukrotnie słyszałem głosy uczestnikow, że nie spodziewali się tak fajnej trasy z pięknymi widokami. Niektórzy “godoli po ślunsku”, co też było super! Ktoś wygrał - podobno Adam Jagieła, z czasem około 3h25’...

Wyniki - TUTAJ

Chwała organizatorom, wielkie slowa uznania dla sympatycznych osób z obsługi biegu i służb.

Okazało się, że małe jest piękne, warto omijać masowe biegi, poznawać nowe zakątki. Do czego zachęcam!

Maciej Kramarczyk, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce