Małgorzata Pazda-Pozorska i Andrzej Piotrowski biją REKORDY POLSKI w biegu 12h! [WYNIKI]

Opublikowane w pon., 06/07/2020 - 10:41

W Rudzie Śląskiej już po raz 22. rywalizowali specjaliści od biegu 12-godzinnego. Po przerwie od startów spowodowanych pandemią koronawirusa uczestnicy byli głodni kilometrów. Padły rekordy kraju!

Do rywalizacji stanęły 68 zawodniczek i zawodników. Biegano na atestowanej pętli o długości 1305 m i 19 cm wytyczonej na ulicach Nowego Bytomia - start i metę zawodów zlokalizowano na parkingu przy ul. Hallera.

Rywalizowano w godzinach nocnych od 20:00 do 8:00. Aż 52 osobom udało się przekroczyć granicę 80 km!

Najwięcej emocji dostarczyły biegi Małgorzaty Pazdy-Pozorskiej oraz Andrzeja „Meloniqa” Piotrowskiego. Oboje pobili nieoficjalne rekordy kraju w biegu 12-godzinnym!

Wynik 143,491 km pani Małgorzaty (po uwzględnieniu domiaru) jest o ponad 3 km lepszy od dotychczasowego rekordu Patrycji Bereznowskiej (140,32 km).

Natomiast Andrzej Piotrowski poprawił rekord Przemysława Basy (148,43 km).

Oba „stare” rekordy kraju również padły w Rudzie Śląskiej, odpowiednio w 2018 i 2019 r.

Pełne wyniki: TUTAJ

W ramach Mistrzostw Śląska w biegu 12h złote medale wywalczyli Anna Skupień i Andrzej Piotrowski. Gratulujemy!

Historia imprezy rozpoczęła się w 1999 r. - wydarzenie wpisało się wówczas w program obchodów 40. rocznicy powstania Rudy Śląskiej. Trasa pierwotnie przecinać wszystkie dzielnice miasta, jednak ze względów logistycznych areną zmagań został stadion „Wawelu” Wirek. Pierwsze zawody zgromadziły na starcie 15 uczestników, a ich zwycięzcą został Ukrainiec Wiktor Łozownik. Organizatorami zawodów są: Miasto Ruda Śląska, Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF Jastrząb Ruda Śląska oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

źródło: Miasto Ruda Śląska