Maraton Londyński 2020 tylko dla elity. Dla amatorów...

 

Maraton Londyński 2020 tylko dla elity. Dla amatorów...


Opublikowane w pt., 07/08/2020 - 10:28

Organizatorzy Maratonu Londyńskiego poinformowali, że w tegorocznej edycji wystartują wyłącznie zawodnicy elity. Nie dojdzie do skutku bieg masowy. Impreza odbędzie się 4 października.

Na przeszkodzie rywalizacji amatorów stanęła pandemia COVID-19. Ponad 45 tys. biegaczy gospodarze zaprosili do rywalizacji wirtualnej z pomocą aplikacji mobilnej, która odbędzie się w tym samym dniu co bieg elity, z nagrodami w postaci pamiątkowych medali i koszulki finiszera. Uzyskany w ten sposób wynik - wraz z dodatkową dokumentacją biegu - będzie można wykorzystać w zgłoszeniu na start kolejnej edycji biegu masowego.

Ci, którzy nie będą chcieli lub nie będą mogli przyłączyć się do wirtualnej zabawy, mogą przenieść swoje wpisowe na 2021, 2022 lub 2023 rok, z gwarantowanym prawem startu w imprezie.

Elita, która pobiegnie w Londynie zostaie całkowicie odizolowana od kibiców, na wzór zwodów Formuły 1 czy zawodów krykiecistów. Fanom pozostanie śledzenie transmisji na żywo w BBC Sport.

Zmieni się też trasa maratonu, która w całości odbędzie się w St. James Park, u stóp Pałacu Buckingham. Atestowana pętla będzie miała 2,4 km długości.

Stawką biegu będą nie tylko wielkie pieniądze, ale też przepustki olimpijskie do Tokio. Obecność zapowiedzieli m.in. rekordziści świata Eliud Kipchoge i Brigid Kosgei czy Kenenisa Bekele.

Maraton Londyński to druga impreza cyklu World Marathon Majors, która w 2020 r. podejmie wyłącznie światową czołówkę biegów ulicznych, po marcowym biegu elity w Tokio. Pozostałe maratony tworzące prestiżowy cykl – Boston, Berlin, Nowy Jork i Chicago – zostały odwołane w edycji 2020.

Gospodarze Maratonu Londyńskiego poinformowali także, ze przyszłoroczna edycja odbędzie się nie w kwietniu, a 3 października „by dać jak największe szansę na powrót biegu masowego w 2021 r.”.

źródło: Virgin Money London Marathon


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce