Maraton Londyński już po loterii. Biegniecie?


Opublikowane w śr., 10/10/2018 - 12:04

Dokładnie 414 168 osób zgłosiło się do przyszłorocznego Virgin Money London Marathon. Ulicami stolicy Zjednoczonego Królestwa pobiegnie jednak tylko ok. 10% z nich. Organizatorzy wysyłają już e-maile do szczęśliwców.

Maraton Londyński to jeden z sześciu biegów cyklu Abott World Marathon Majors, z szybką i płaską trasą oraz niepowtarzalną atmosferą, którą tworzą m.in. tłum kibiców rozciągnięty wzdłuż trasy czy fantazyjnie przebrani biegacze (liczne próby bicia rekordów Guinessa).

Polka rekordzistką Guinessa w maratonie! „Marzenia są po to, by je spełniać”

To także setki akcji charytatywnych i miliony funtów zbierane przez biegaczy dla organizacji pozarządowych.

Maraton Londyński znów bije rekord świata!

Start w Londynie to marzenie każdego maratończyka. Niestety nie wszyscy mogą je zrealizować, bo Londyn to najbardziej oblegany maraton świata. W tym roku na start zgłosiło się 347 876 osób z terenu Wielkiej Brytanii, co stanowiło wzrost o ponad 20 tys. osób w ujęciu rok do roku. Z kontynentalnej Europy, Azji czy Ameryki Północnej na start zapisały się kolejne 66 292 osoby.

Ciekawa jest jeszcze jedna statystyka – nieco poniżej 55% zgłoszeń pochodziło od maratońskich debiutantów, co jeszcze bardziej podkreśla prestiż londyńskiej imprezy.

Loteria Virgin Money London Marathon ma typowy format, a każda zgłoszona osoba ma taką samą szansę na start. E-maile do tegorocznych aplikantów wysyłane będą do 15 października. Po tym czasie dowiemy się ile osób otrzyma prawo startu. Nie znaczy to, że lista startowa zostanie zamknięta – kolejne pakiety trafią do uczestników wspomnianych akcji charytatywnych czy też przez tour operatorów.

Za kilka tysięcy złotych kupili wyjazd na wymarzony maraton. Zostali na lodzie. „Mój biegowy świat się zawalił”

Na maraton z tour operatorem? Nie daj się oszukać!

Virgin Money London Marathon odbędzie się 28 kwietnia 2019 r.

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce