Maraton Londyński znów bije rekord świata!


Opublikowane w wt., 25/09/2018 - 10:20

Uczestnicy tegorocznej edycji maratońskiego święta w Londynie zebrali w akcjach charytatywnych aż 63,7 mln funtów! Brytyjska impreza dwunasty rok z rzędu pobiła rekord świata w tej nieoficjalnej, ale bardzo ważnej kategorii.

Tegoroczna zbiórka przyniosła ponad 2 mln funtów więcej niż przed rokiem.

- Kłaniamy się nisko każdemu biegaczowi, którzy dołożył swoją cegiełkę do tego niezwykłego wyniku. Kwota jest niesamowita, jeśli weźmiemy pod uwagę że została zebrana tylko 1 dnia – podkreślił Hugh Brasher, dyrektor Virgin Money London Marathon.

Podkreślił, że impreza, jej rozwój, pozytywnie wpływają na społeczność Londynu i organizacje charytatywne, które same zmagają się z coraz większą presją na działalność i finansowanie tej działalności. – Program Charytatywny Maratonu Londyńskiego zaktywizował setki tysięcy osób i udział w szerokim wachlarzu projektów rekreacyjnych – zaznaczył.

W przyszłym roku… spodziewany jest kolejny rekord charytatywnej zbiórki. Organizatorzy przyjęli bowiem rekordowe 400 000 zgłoszeń do maratonu.

Od początku charytatywnej działalności w dniu imprezy, tj. od 2010 r., organizatorzy Maratonu Londyńskiego zebrali już ponad 500 mln funtów! Od 1981 r., czyli od pierwszej edycji imprezy uczestnicy zebrali bliski miliard funtów! 

red.

Źródło: Virgin Money London Marathon

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce