Maraton Nowojorski wirtualnie. Był sukces, będzie kolejna odsłona! Wybiegaj sobie pakiet startowy!


Opublikowane w pt., 14/06/2019 - 09:05

Już 19 czerwca ruszą zapisy na Wirtualny TCS New York City Marathon. W zeszłym roku wzięło w nim udział 424 biegaczy z 26 krajów.

Motywacją zawodników była m.in. gwarancja miejsca na liście startowej w 2019 r., co pozwoliło uniknąć loterii i uwolniło ich od spełnienia wyśrubowanych wymogów czasowych. Do tego można było biec na dowolnej trasie, pod warunkiem, że istniała na niej możliwość korzystania z urządzeń z gps. Wirtualny Maraton Nowojorski musiał się odbyć w określonych dniach, a jego uczestnicy wpłacali wpisowe w wysokości 120 dolarów.

Zainteresowanie udziałem w biegu było ogromne, dlatego w tym roku organizatorzy wprowadzili kilka zmian w formule akcji.

Dla tych, którzy chcą zagwarantować sobie start w Wielkim Jabłku w 2020 r. czeka dokładnie 500 numerów startowych. Będą one dostępne metodą „kto pierwszy ten lepszy”. Nadal będzie można biec po dowolnej trasie i trzeba to będzie zrobić w dniach 31 października - 3 listopada 2019, a zapis biegu wrzucić na swój profil w serwisie STRAVA

Wpisowe do wirtualnego maratonu w tym roku jest wyższe i wynosi 150 dolarów dla niezrzeszonych w New York Road Runners Club - klubie organizującym impreze.

Jest też kilka innych opcji wirtualnego startu. Osoby, którym nie zależy na starcie w Nowym Jorku ani na medalu, mogą wziąć udział w wirtualnej imprezie bezpłatnie. Tu nie ma limitu miejsc.

Ci, którzy nie chcą rezygnować z dreszczyku emocji i oczekiwania na wyniki loterii, mogą za 60 dolarów wystartować na swojej trasie i zapisać się na listę, z której zostanie wylosowanych 50 uczestników Maratonu Nowojorskiego w 2020 r.

Last but not least - została dodana opcja startu charytatywnego. Organizatorzy przygotowali 200 miejsc, dla biegaczy gotowych wpłacić / zebrać 500 dolarów - lub więcej - na program Team for Kids.

Ambasadorem tegorocznego Wirtualnego Maratonu Nowojorskiego został dobrze znany w Polsce utramaratończyk Michaell Wardian, który swój wirtualny maraton zrobi 2 listopada w Wirginii.

Więcej informacji: TUTAJ

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce