Maraton Piasków na mecie. Paweł Bal! [WYNIKI POLAKÓW]

Opublikowane w wt., 18/04/2017 - 09:09

Maratonem rozgrywanym w Wielki Piątek zakończył się ostatni punktowany etap Maratonu Piasków. Później jego uczestnicy mieli przed sobą już tylko 7,7 km etapu charytatywnego a za sobą 240 km i mnóstwo wspomnień.

„Miałam więcej siniaków niż opatrunków” - wspominała Carole Ingouf. „Moje ciało było zupełnie wykończone. MdS wygrał. Zawsze wygrywa” - wtórował Francuzce jej Brytyjczyk Alec Mills.

Jednocześnie wszyscy pytani przez organizatora uczestnicy wspominali, że chociaż bieg był wyczerpujący, to jednak doświadczenie wyjątkowe, zwłaszcza dla debiutantów.

Debiutantem na tej imprezie był polski trener personalny, Paweł Bal. Dla niego bieg zakończył się wyjątkowym rezultatem. Zajął 18. miejsce z czasem 24:43:48!

Najszybszym zawodnikiem Maratonu Piasków okazał się Rachid El Morabity, który z rezultatem 19:15:23 po raz piąty stanął na najwyższym stopniu podium. Brat Rachida – Mohamed El Morabity, w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce (19:38:21). Trzecie miejsce w swoim debiucie zajął walijski żołnierz Thomas Evans (19:49:33).

Evans nie był jedynym żołnierzem w stawce. Niezwykłym charakterem wykazał się inny Brytyjczyk - Duncan Slater. Były żołnierz RAF, służąc w Afganistanie stracił obydwie nogi. Stając na mecie ostatniego etapu, stał pierwszą osobą po obustronnej amputacji nóg, która ukończyła Maraton Piasków. Zrobił to w 69:01:42 i zajął 1066. miejsce.

Wśród pań triumfowała zwyciężczyni z 2015 r. Elisabet Barnes (23:16:12). Kolejne miejsca na podium zajęły specjalistki od ultramaratonów: Nathalie Mauclair (23:36:40) i Fernanda Maciel (24:44:59)