Maraton Szczeciński wystartuje... z Polic. Wkrótce zbiórka crowdfundingowa

 

Maraton Szczeciński wystartuje... z Polic. Wkrótce zbiórka crowdfundingowa


Opublikowane w czw., 23/02/2017 - 12:47

3. Maraton Szczeciński pobiegniemy na nowej trasie, prowadzącej z Polic do stolicy województwa zachodniopomorskiego. Tak materializuje się hasło przewodni imprezy - „w nowej odsłonie”. Zawody odbędą się 25 czerwca.

W poprzednich edycjach start i meta maratonu zlokalizowane były w okolicach hali sportowej „Azoty Arena”. Trasa prowadziła po obu brzegach Odry. Uczestnicy przebiegali wokół najbardziej reprezentacyjnych szczecińskich miejsc: Filharmonii, Zamku Książąt Pomorskich i Wałów Chrobrego. Nie da się jednak ukryć, że była to wersja „all inclusive”. Teraz, po wycofaniu się partnera tytularnego, trzeba było poszukać oszczędności. Organizatorzy nie chcą, aby Szczecin zniknął mapy maratonów rozgrywanych w Polsce.

„Mimo dużego sukcesu organizacyjnego, sponsor niestety nie zdecydował się na dalsze wspieranie naszej imprezy. Jest to spory problem, ponieważ wsparcie PZU gwarantowało zabezpieczenie około połowy całego budżetu imprezy. Nie jest żadną tajemnicą, że bez wsparcia na takim poziomie nie jest możliwe zorganizowanie Maratonu w dotychczasowej formule. Kolejnym problemem jest fakt, że o braku wsparcia dla kolejnej decyzji dowiedzieliśmy się dopiero pod koniec 2016 r., co praktycznie uniemożliwiło nam znalezienie innego podmiotu, który mógłby wesprzeć nas kwotami podobnymi do tych, które przekazywało PZU.”

- oświadczył na portalu społecznościowym Robert Szych, dyrektor biegu.

Koncepcja tegorocznej edycji zakłada start w Policach. Trasa prowadzić ma do Szczecina i w niektórych fragmentach pokrywać się z wczesniejszą trasą. Meta zlokalizowana będzie ponownie przy Azoty Arenie. Organizatorzy zwracają się o wsparcie w pokryciu kosztów wytyczenia i zabezpieczenia trasy. W tym celu ma być uruchomiona ma być zbiórka crowdfundingowa.

„Tam, gdzie będzie to możliwe, będziemy korzystać ze ścieżek rowerowych oraz sporadycznie leśnych. To wariant, który jest nieuciążliwy dla kierowców, pozwala też na oszczędności budżetowe. Koszty związane z czasową organizacją ruchu drogowego (opracowanie dokumentacji, wynajęcie, produkcja i ustawienie znaków drogowych) to ok. 30% budżetu. (…) Uruchomimy również zbiórkę internetową, by móc zebrać środki niezbędne do sfinansowania kosztów zabezpieczenia i wytyczenia trasy maratonu.”

- czytamy w komunikacie dyrektora zawodów.

W ubiegłym roku 2. PZU Maraton Szczeciński ukończyło 814 osób. Zwyciężyli Paweł Kosek z wynikiem 2:40:19 i Ewa Huryń z rezultatem 3:07:49. Rekord frekwencji padł w pierwszej edycji i wynosi 889 uczestników.

3. Maraton Szczeciński w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce