Maraton w Lozannie: Wojciech Kopeć na podium! Maciej Łucyk siódmy

Opublikowane w ndz., 26/10/2014 - 19:27

Na starcie 22. edycji maratonu w Lozannie stanęła rekordowa liczba 14 610 biegaczy. Faworytami biegu byli Polacy i spełnili oczekiwania. Nasz rodak, Wojtek Kopeć, zajął miejsce na podium.

Komentując swój start na swoim profilu facebookowym olsztynianin napisał: „Byłem 3., ale nie było lekko! Z czasu nie jestem zadowolony, pobiegłem bardzo źle taktycznie i niestety nie zdołałem utrzymać 2. miejsca, jakie miałem jeszcze na 35. kilometrze. Cieszę się, że dobiegłem, choć odcinało mnie energetycznie kilka razy na trasie”.

To kolejny sukces tego zawodnika, który został właśnie nominowany w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca woj. warmińsko-mazurskiego.

Z czasu nie jest też zadowolony zwycięzca biegu. Jakob Kiplagat Yator pobiegł poniżej swoich możliwości. Jego życiówka wynosi 2:09:02. W Szwajcarii planował czas w rejonie 2:07. Tymczasem metę przekroczył po 2 godzinach, 18 minutach i 38 sekundach

- To nie było proste, wiatr wiał mi prosto w twarz - skarżył się organizatorom Yator rozczarowany wynikiem. Kenijczyk trenował w Iten razem z Wilsonem Kipsangiem, poprzednim rekordzistą świata.

Niespodziankę kibicom sprawił szwajcarski zawodnik. Lucas Oldani był już w tym roku drugi na trasie maratonu Bazylei, teraz o drugie miejsce walczył z Wojtkiem i tym razem okazał się lepszy.

W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden zawodnik z Polski. Maciej Łucyk z czasem 2:37:29 zajął 7 miejsce.

Wśród pań najszybciej linię mety przekroczyła Naomy Chembonai z Kenii. Uzyskała czas 2:51:54. Najwyżej sklasyfikowana Polka Agata Majzel zajęła 116 miejsce.