Maraton Warszawski rundą kwalifikacyjną mistrzostw kategorii wiekowych "majorsów"


Opublikowane w pt., 19/07/2019 - 12:28

Przyszłoroczny - 42. Maraton Warszawski jako pierwszy maraton w Polsce weźmie udział w Abbott World Marathon Majors Wanda Age Group World Championships jako impreza kwalifikacyjna – informuje Fundacja Maraton Warszawski.

Stołeczni organizatorzy i Abbott World Marathon Majors nawiązują współpracę w ramach Age Group World Ranking Series. 42. Maraton Warszawski został oficjalnym etapem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata Abbott World Marathon Majors Wanda Age Group dla biegaczy w wieku 40+.

Maraton Warszawski począwszy od roku 2020 stanie się pierwszą imprezą maratońską w naszym kraju wyróżnioną jako oficjalne kwalifikacje do Mistrzostw Świata w kategorii wiekowej 40+. W poprzednim roku w tym elitarnym gronie znalazło się około 50 imprez ze wszystkich kontynentów, a finał zmagań Age Group World Championships będzie miała swoją inaugurację podczas Virgin Money Maratonu Londyńskiego w kwietniu 2020 roku.

Kolejna edycja, w której udział bierze ponad 175 imprez na całym świecie, będzie też debiutem Maratonu Warszawskiego w ramach serii Abbott World Marathon Majors Wanda Age Group Wold Championships. Finał odbędzie się na wiosnę 2021 roku, a miasto organizator zostanie ogłoszone w przyszłym roku.

Jak zaznacza Tim Hadzima, dyrektor wykonawczy Abbott World Marathon Majors:

– Jesteśmy naprawdę podekscytowani ogromnym zainteresowaniem, z jakim maratony z całego świata odpowiedziały na nasze zaproszenie do współtworzenia AbbottWMM Wanda Age Group Rankings. Każdego roku ponad 125 tysięcy biegaczy powyżej 40. roku życia bierze udział w imprezach AbbottWMM, a dzięki naszemu nowemu systemowi kwalifikacji jeszcze więcej pasjonatów biegania stanie się częścią rodziny AbbottWMM. Od teraz zawodnicy będą mogli walczyć o mistrzowskie kwalifikacje uczestnicząc w imprezach na całym świecie, w wybranym przez siebie terminie. Naszym celem było zapewnienie pasjonatom biegania szansy na walkę o najwyższe laury, a dzięki nowym partnerom ta szansa jest większa niż kiedykolwiek.

– Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z naszymi partnerami, dzięki temu możemy wprowadzić biegi maratońskie z podziałem na kategorie wiekowe na wyższy poziom, a przy tym pokazać, jakimi wspaniałymi osiągnięciami mogą szczycić się nasi mistrzowie – dodaje Tim Hadzima.

Prezes „Fundacji Maraton Warszawski” – Marek Tronina – podkreśla stały rozwój imprezy:

– Maraton Warszawski od samego początku swojego istnienia był imprezą, która miała spopularyzować biegi maratońskie w naszym kraju. Z roku na rok wprowadzaliśmy coraz to nowe rozwiązania i udogodnienia, stale podwyższając poziom organizacyjny. Nawiązanie współpracy z Abbott World Marathon Majors to kolejny krok w dobrym kierunku.

Zawodnicy będą rywalizować w przedziałach wiekowych: 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69,70-74,75-79,80+. Zawodnicy, którzy zdobędą największą liczbę punktów, otrzymają zaproszenia na mistrzostwa cyklu, które odbędą się w 2021 roku.

Dokładny system punktacji oraz rankingi dostępne są na stronie: www.Abbottwmm.com

źródło: Fundacja Maraton Warszawski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce