Maraton we Florencji ? trzeci rok z rzędu wygrywają Etiopczycy

Opublikowane w pon., 26/11/2012 - 16:30

Trzeci kolejny  maraton we Florencji wygrali Etiopczycy - pierwszy wśród mężczyzn Endeshaw Negesse  Shumi, uzyskał czas 2h09'59 ", i wyprzedził zeszłorocznego zwycięzcę, swojego rodaka   Bekeke Berga (czas: 2h10'38").

Trzecie miejsce zajął  kolejny Etiopczyk, Habtsamu Asefa Wakeyo z czasem 2h10'55. Wśród pań najlepsza także była  Etiopka - Shuru Diriba Dulume, która pokonała dystans maratonu w  2h30'08", na drugiej pozycji zameldowała się Marokanka  Janat Hanane (czas: 2h34'21 "), a na trzecim Johanna Kykyri, z Finlandii z czasem 2h38'27 ".

Był to już 29 maratonu rozgrywany w stolicy Toskanii a uczestniczyło w  nim ponad 8300 biegaczy.  Aura sprzyjała osiągnięciu dobrych wyników  - temperatura  11 stopni i pełne zachmurzenie ale bez deszczu nie sprawiały kłopotu biegaczom. Dopiero na mecie słonce wyjrzało z za chmur asystując wręczaniu nagród zwycięzcom.
Bieg od silnego tempa rozpoczął reprezentujący Szwecję Mohammed Mustafa ale w połowie dystansu został wyprzedzony przez kilkuosobową czołówkę w której był późniejszy zwycięzca Endeshaw Negesse  Shumi, który zaatakował na 38 kilometrze, a na macie tak komentował bieg

Bardzo dziękuję organizatorom, którzy przygotowali dobre zawody. Gdy zobaczyłem jak szybko biegnie Szwed pomyślałem, że nie da rady utrzymać takiego tempa i miałem rację. We Włoszech uczestniczyłem tez w maratonie w Rzymie który wydaje mi się że jest trudniejszy od maratonu we Florencji.”