Maratoński debiut multi rekordzistki świata odłożony w czasie


Opublikowane w czw., 06/12/2018 - 09:03

Na ten debiut czekaliśmy z dużym zainteresowaniem. I jeszcze poczekamy. Multi rekordzistka świata w biegach ulicznych, Kenijka Joyciline Jepkosgei zrezygnowała ze startu w Honolulu Marathon. Powodem jest kontuzja.

Jak podają lokalne media, biegaczka skręciła nogę podczas przygotowań do startu w USA. Zawodniczka uznała za rozsądne wycofanie się ze stawki, choć była dobrze przygotowana. Liczy, że trening nie pójdzie na marne i wykonana praca zwróci się podczas przyszłorocznych wyścigów. Biegaczka zapowiada, że w nowym sezonie na pewno wystartuje na królewskim dystansie i nie może już doczekać się tego biegu.

Joyciline Jepkosgei jest rekordzistką świata w biegu na 10 km (29:43), na 15 km (45:37 – z 2017 r., gdy jeszcze IAAF uznawało oficjalne wyniki na tym dystansie), na 20 km (1:01:25) i w półmaratonie (1:04:51). W dorobku ma również tytuł wicemistrzyni świata w półmaratonie z Walencji. Posiada też najlepsze czasy w historii .

Pod nieobecność Jepkosgei faworytkami w Honolulu będą inne Kenijki: Joyce Chepkirui, której rekord życiowy to 2:24:11, oraz Vivian Jerono Kiplagat, z najlepszym wynikiem w karierze 2:27:08. Pierwsza z wymienionych wygrywała już na Hawajach i to dwukrotnie - w 2014 i 2015 roku.

W Honolulu debiutować będzie za to inny czempion bieżni - Ezekiel Kemboi, dwukrotny mistrz olimpijski w biegu na 3000 m z przeszkodami.

Maraton w Honolulu zaplanowano na 9 grudnia. Dzień wcześniej 25. urodziny świętować będzie… Joyciline Jepkosgei.

RZ

źródło: http://athletics.co.ke/

fot. wikimedia


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce