Maratony na świecie: Ryga - Perła Bałtyku w pięknej oprawie


Opublikowane w czw., 09/03/2017 - 07:29

Łotwa to kierunek niezbyt często obierany przez biegaczy-turystów, którzy kolekcjonują zagraniczne starty. A szkoda, bo jej stolica ma się czym pochwalić. Lattelecom Riga Marathon ma za sobą 26 lat historii i naprawdę duże doświadczenie organizacyjne, które zaowocowało nie tylko IAAF Road Race Bonze Label.

Przed rokiem maratoński weekend w Rydze wybrały 33 000 biegaczy z 65 krajów!

Weekend, bo maratońskie świętowanie rozciąga się na Łotwie na co najmniej dwa dni, podczas których biegacze mogą wziąć udział w Paradzie Narodów czy spotkać się twarzą w twarz z elitą. Warto też zwiedzić samą Rygę, malownicze miasto u ujścia Dźwiny, zwane Perłą Basenu Morza Bałtyckiego.

Ryga jest nie tylko najpiękniejszym, ale też największym miastem nad Morzem Bałtyckim. Pokonanie maratonu jest idealną okazją do jego poznania - trasę zaplanowano bowiem w ścisłym centrum miasta.

TERMIN

Maraton odbędzie się 14 maja, ale tak naprawdę w Rydze biegowy weekend trwa dwa a nawet trzy dni i warto tak zaplanować wyjazd.

Maraton i półmaraton startują o 8:30, 10 km o 12:30 a 6 km o 14:00. Dzień wcześniej odbywa się bieg rodzinny, Parada Narodów oraz spotkania z zawodnikami z elity. Expo trwa już od piątku, od 10:00.

POGODA

W maju średnia temperatura w Rydze to 13-17 stopni Celsjusza. Raczej nie należy się spodziewać deszczu: liczba słonecznych dni to 21-25 w ciągu miesiąca. Choć akurat w 2016 roku dwa z nielicznych deszczowych dni przypadły na maratoński weekend…


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce