Maratony na świecie: Wyspa Afrodyty zaprasza do Limassol


Opublikowane w czw., 26/02/2015 - 14:10

Afrodyta – bogini miłości nie przez przypadek wyłoniła się z morskiej piany właśnie na Cyprze. Wspaniałe plaże, malownicze góry Troodos, pyszne wina, gaje oliwne, pachnące pomarańczami sady, fascynujące zabytki, tworzą z tego miejsca niemal raj na ziemi.

Limassol, drugie co do wielkości miasto na wyspie to swojego rodzaju cypryjska Riviera. Masowo przyjeżdżają tu turyści złaknieni słońca, ciepłego morza i rozrywek. Każdy kto odwiedza Limassol nie powinien przegapić dwóch wielkich wydarzeń kulturalnych: Parady Karnawałowej oraz Festiwalu Wina, kiedy to można za darmo degustować najlepsze trunki miejscowych producentów.

A czy Limassol ma coś do zaoferowania biegaczom? Jak najbardziej. W marcu zaprasza na wyjątkowo malowniczy maraton wzdłuż pięknego wybrzeża Morza Śródziemnego.

BIEG

To nie jest wielka, komercyjna impreza biegowa przyciągająca na start dziesiątki tysięcy zawodników. Świadczą o tym choćby nagrody, które czekają na zwycięzców. Najlepszy maratończyk może liczyć na zaledwie 1000 euro. W zeszłym roku finiszowało w Limassol tylko 193 zawodników. Widać, że impreza dopiero raczkuje i nie ma też za długiej tradycji. W tym roku odbędzie się jej dopiero dziewiąta edycja. Co ciekawe triumfatorem ostatnich zawodów był Polak Wojciech Kopeć, który uzyskał czas 2:17:27 (na zdjęciu).

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce