Marcin Lewandowski z rekordem i minimum na MŚ

Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz ustanowił nowy rekord życiowy w biegu na 1500 m. 3.34,60 dało mu też kwalifikację na mistrzostwa świata w Londynie.

Lewandowski rekord pobił aż o trzy sekundy. Jednocześnie zbliżył się na 0,15 s. do rekordu Polski Artura Ostrowskiego. Ostrowski i Lewandowski to najszybsi biegacze w historii tej biegowego konkurencji w Polsce.

To był jego pierwszy start na tym dystansie w tym sezonie. Polak przegrał z Kenijczykiem Elijahem Manango (3.34,30) i nieoczekiwanym zwycięzcą Jackiem Wightmanem (3.34,17). Zaledwie 0,15 s zabrakło Lewandowskiego to pobicia rekordu Polski na 1500 m. W 2011 roku Artur Ostrowski pobiegł 3.34,45.

Polak ma więc minimum na 1500m, ale wciąż nie osiągnął wskaźniku Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na 800m. W tym roku pobiegł go 1.45,76. Musi być szybszy o 0,17 s.

Rafał Omelko zajął piąte miejsce w biegu na 400 m - czas 45,83 s. Rezultat jest przeciętny - Polak biegał w tym sezonie ponad pół sekundy szybciej. 45,23 we francuskim Forbach dało mu kwalifikacje na mistrzostwa świata. W Oslo wygrał Baboloki Thebe z Botswany (jako jedyny pobiegł poniżej 45 sekund - 44,95).

Piotr Małachowski był dopiero siódmy w rzucie dyskiem (63,70 m). Konkurs skoku wzwyż nie udał się Sylwestrowi Bednarkowi. Zaliczył tylko wysokość 2.20 m i był przedostatni. Za to Mutaz Barshim wyrównał rekord mityngu - 2,38 m.