Masz sukcesy w bieganiu - możesz otrzymać stypendium sportowe

 

Masz sukcesy w bieganiu - możesz otrzymać stypendium sportowe


Opublikowane w śr., 04/11/2020 - 11:03

Masz sukcesy w bieganiu - możesz otrzymać stypendium sportowe

Do 15 listopada można składać wnioski o przyznanie stypendium sportowego w powiecie gorlickim. Wniosek kieruje zawodnik lub jego opiekun prawny do Zarządu Powiatu Gorlickiego na dziennik podawczy Starostwa Powiatowego w Gorlicach przy ul. Bieckiej 3.

 

- Będzie to już piąta edycja stypendiów dla wybitnych sportowców z terenu naszego powiatu. W myśl zapisów regulaminu, stypendium sportowe przyznawane będzie zawodnikowi, który jednocześnie spełnia kilka wymagań — informuje Maria Gubała starosta gorlicki.

Stypendia sportowe od starosty gorlickiego otrzymali dotychczas: w pierwszym rozdaniu-szczypiornistka Kinga Janik, biegacz Szymon Kulka, zapaśnik Krystian Szymczyk i alpejczyk Wiktor Apola, a w drugim-siatkarka Barbara Cembrzyńska oraz ponownie Szymon Kulka i Krystian Szymczyk. Dwa lata temu po raz trzeci stypendium otrzymał zapaśnik Krystian Szymczyk, zawodnik Radomskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk, a ponadto szczypiorniści z UKS Wiertmet Libusza, Damian Klocek i Kasper Kosiba oraz siatkarz Kamil Kosiba z UKS Jedynka Biecz. W gronie wyróżnionych przez starostę znalazła się także młoda i utalentowana biegaczka z ULKS Lipinki Emilia Michalik, podopieczna trenerki Anny Wojny (byłej reprezentantki Polski). Obecnie w powiecie gorlickim jest sześciu stypendystów: jeden w piłce siatkowej, trzech w piłce ręcznej, jeden w biegach narciarskich i jeden w lekkiej atletyce. Stypendia w ubiegłym roku otrzymali: biegaczka narciarska Daria Szkurat z Bartnego zawodniczka WKS Zakopane, szczypiornistki: Aleksandra Zabielny z Wilczyska, zawodniczka UKS Varsovia Warszawa oraz Monika Gruca z Wilczysk, zawodniczka MTS Żory, siatkarz Szymon Wacławik z Sędziszowej, zawodnik LKS Bobowa, szczypiornista Maciej Mendowski z Libuszy z KS Vive Kielce oraz biegacz Michał Zieleń z Kobylanki z ULKS Technik. Trzcinica.

- Nas najbardziej cieszy to, że prawie co roku w gronie stypendystów byli biegacze. Dwukrotnie takie stypendium otrzymał wielokrotny reprezentant Polski w biegach Szymon Kulka. Dwa lata temu nagrodzona została młoda biegaczka z ULKS Lipinki Emilia Michalik, a rok temu Daria Szkurat biegaczka narciarska oraz biegacz Michał Zieleń, wychowanek UKS Kobylanka, który już trafił do kadry Polski – podkreśla Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego.

Zawodnik starający się o stypendium musi, między innymi, uprawiać dyscyplinę sportu zaliczaną do programu Igrzysk Olimpijskich lub Paraolimpijskich, być członkiem klubu sportowego oraz reprezentować kraj lub klub sportowy na zawodach, a w roku ubiegania się o stypendium lub roku poprzednim osiągnąć wysoki wynik sportowy we współzawodnictwie międzynarodowym, lub krajowym.

Szczegóły i wnioski:

www.powiatgorlicki.pl/aktualnosci/1053-powiatowe-stypendia-sportowe-czekaja-na-najlepszych-2

Informacje dodatkowe można uzyskać pod tel. 18 35 48 771.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce