McCormack vs. MKON. Super ligowy pojedynek mistrzów świata Ironman w Poznaniu


Opublikowane w śr., 05/12/2018 - 08:28

Światowej sławy triathlonista, dwukrotny mistrz świata na dystansie Ironman - Chris MACCA McCormack i mistrz świata Ironman w kategorii wiekowej 45-49 lat - Marcin Konieczny (aka MKON) podejmą wyzwanie i w bezpośrednim starciu zmierzą się na dystansie Enduro podczas Festiwalu Super League Triathlon w Poznaniu na koniec czerwca 2019 roku.

Polak mistrzem świata M45-49 Ironman!

Formuła dystansu Enduro w triathlonie polega na powtórzeniu sekwencji: pływania na odcinku 400 metrów, jazdy na rowerze przez 10 kilometrów i biegu na 2,5 kilometra. To zupełnie inny rodzaj wysiłku niż ściganie na długim dystansie. Krótkie odcinki, dynamiczne zmiany, wyścig na pełnym ogniu! Sumaryczny czas z dystansu Enduro bliższy będzie 80 minutom niż 8 godzinom potrzebnym na ukończenie Ironmana przez najlepszych triathlonistów.

Chris McCormack, który jest pomysłodawcą i współzałożycielem SLT zapowiada walkę do końca, spójną z tytułem jego autobiografii:„I’m here to WIN!”

Marcin Konieczny decyzję o podjęciu rywalizacji z niepokonanym w ponad 220 zawodach triathlonowych McCormack’iem podsumował tylko jednym, charakterystycznym dla siebie hasłem: „#niemaniemogę”.

Obu mistrzów charakteryzuje nieprzeciętna umiejętność osiągania celów, radość z uprawiania sportu oraz chęć dzielenia się tą pasją z innymi. Który z nich zwycięży? Czym nas zaskoczą w trakcie wyścigu? Panowie Chris i Marcin staną do bezpośredniej walki drugiego dnia Festiwalu Super League Triathlon a ich wyścig będzie miał wydźwięk charytatywny.

Wyścig mistrzów świata na dystansie Ironman zainauguruje także starty w formule Enduro dla amatorów. Pierwszy raz w historii zawodniczki i zawodnicy amatorzy będą mogli sprawdzić się na starcie w formule Enduro. Zależy nam na tym, by w trakcie Festiwalu każdy miłośnik triathlonu znalazł dystans dla siebie i by każdy mógł spróbować swoich sił właśnie w Poznaniu. Dlatego wraz z Chrisem postanowiliśmy umożliwić także amatorom sięgnięcia po bardzo emocjonującą rywalizację w formule Enduro. Dwie pętle, krótkie dystanse i większość trasy w zasięgu wzroku. Oznacza to czystą sportową rywalizację i emocje sięgające zenitu a wszystko przy wsparciu kibiców. - powiedział Wojciech Kruczyński, Dyrektor Zarządzający SLT Poznań.

Dystans jest na tyle krótki, że w formule Enduro mogą wystartować zawodnicy nie tylko po trzydziestce czy czterdziestce, ale także młodsi, na przykład studenci. - dodał Wojciech Kruczyński  Dyrektor Zarządzający SLT Poznań.

Więcej o dystansie Enduro można przeczytać: TUTAJ

Kim oni są? 

Marcin MKON Konieczny – polski triathlonista specjalizujący się w dystansie długim (Ironman), z rekordem życiowym 8 godzin 48 minut, marzy o złamaniu 2:30 w maratonie. Mistrz Świata IM 45-49 z 2017. Cel – obronić tytuł MŚ w 2022 (M50). Rekordy życiowe: ½ IM 4:08; ¼: 1:59, bieg: maraton 2:34;  półmaraton 1:11; bieg na 10km 33'. Oficjalna strona http://niemaniemoge.pl/

Chris MACCA McCormack - współzałożyciel Super League Triathlon, Australijczyk, jeden z najwybitniejszych triathlonistów, dwukrotny mistrz świata na dystansie Ironman  (2007 rok z czasem 7 godzin 54 minuty i 22 sekundy oraz w 2010 roku w wieku 37 lat) oraz zdobywca tytułu mistrza świata w triathlonie w serii ITU. Zwyciężył w ponad 220 międzynarodowych imprezach triathlonowych i tym samym jest najbardziej utytułowanym triathlonistą w historii tej dyscypliny. Oficjalna strona http://macca.com/

Triathlonowe święto

Festiwal Super League Triathlon Poznań odbędzie się między 28 a 30 czerwca 2019 roku w Poznaniu. W ramach trzydniowej imprezy przeprowadzone zostaną zawody na 5 różnych dystansach zarówno dla triathlonistów profesjonalnych jak i amatorów. Szczegółowe informacje o każdym dystansie można znaleźć na oficjalnej stronie Festiwalu SLT Poznań https://superleaguepoznan.com/pl/kategorie-wiekowe/
Organizatorami Festiwalu Super League Triathlon Poznań wraz z miastem Poznań  jest klub TRI TOUR, który organizuje cykl 4 imprez triathlonowych, wyjątkowych i popularnych wśród zawodników: JBL Triathlon Sieraków, Marbruk Triathlon Charzykowy, Super League Triathlon Poznań, Triathlon Szczecin.

Oficjalna strona cyklu: www.tritour.com.pl

źródło: Super League Triathlon Poznań


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce