ME Masters Non Stadia: Trzy medale Polaków!

Opublikowane w śr., 23/05/2018 - 09:32

Za nami 16. Mistrzostwa Europy Masters Non-Stadia. W Alicante wystąpiło w sumie pięcioro Polaków, którzy rywalizowali ze zmiennym szczęściem.

Pierwsi rywalizację rozpoczęli chodziarze na dystansie 10 km. Mimo tego, że start był w godzinach porannych, w bardzo szybkim tempie temperatura wzrastała i zawodnicy kończyli konkurencji przy 30 stopniach Celsjusza w słońcu.

W chodzie na 10 km w kat. M60 wystąpił Mirosław Łuniewski. Po długotrwałych problemach zdrowotnych, powrócił do pełnej dyspozycji i po pasjonującym finiszu, za który zebrał gromkie brawa, jako pierwszy minął linię mety pokonując gospodarzy mistrzostw Hiszpanów. Czas Polaka na mecie – 55:49. Warto dodać, że rywalizowano w temperaturze sięgającej 30 stopni Celsjusza.

W biegu na 10 km, w kat. M80 wystąpił Henryk Urtnowski. Polak wywalczył tytuł wicemistrza Europy wynikiem 50:08!

Startująca w kategorii wiekowej W35 Elżbieta Kowalewska zajęła szóste miejsce z rezultatem 38:34. Ryszard Dryps - kat. M60 - nie ukończył zmagań.

W chodzi mężczyzn na 30 km rywalizacji z powodu skrajnego odwodnienia organizmu nie ukończył Mirosław Łuniewski (M60). Gdy na 24 km opuszczał trasę, znajdował się na pierwszej pozycji z przewagą około 2 minut nad konkurentami.

Trzeciego, ostatniego dnia ME w Alicante na trasie rywalizowali biegacze w półmaratonie. Do rywalizacji przystąpiło dwóch reprezentantów Polski. Henryk Urtnowski - kat. M80 - zdobył swój drugi srebrny medal tych mistrzostw, z rezultatem 1:55:12. Startujący w kategorii wiekowej M35 Tomasz Mroczek uplasował się na 20 pozycji z wynikiem 1:21:22.

Pełne wyniki Polaków: TUTAJ