ME OCR Gdynia 2019 - pierwsza taka impreza w Polsce


Opublikowane w wt., 25/06/2019 - 12:22

Od 27 do 30 czerwca Gdynia będzie gościć uczestników 4. Mistrzostw Europy w Biegach Przeszkodowych. Będą to pierwsze w Polsce zawody tej rangi. Udział w imprezie anonsują biegacze ocr-owi z całej Europy.

W programie imprezy są biegi na 5 km z 40 przeszkodami oraz na 15 km z 60 utrudnieniami. Odbędzie się też bieg drużynowy. Po raz pierwszy zawodnicy będą mogli ścigać się na ultrakrótkim dystansie (150 m) z dużą liczbą przeszkód.

Listy startowe pierwszych w Polsce Mistrzostw Europy w Biegach Przeszkodowych są już zapełnione. Najlepsi biegacze przeszkodowi zjadą się do Gdyni z czterech stron starego kontynentu. Udział zadeklarowało  około 4000 zawodników m.in. z  Włoch, Hiszpanii, Szwecji, Norwegii, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji, Austrii i Wielkiej Brytanii.

Wśród startujących nie zabraknie również reprezentantów Polski. Dla Jakuba Zawistowskiego, trenera personalnego i zawodnika OCR, będzie to już trzeci start w międzynarodowej rywalizacji. W ubiegłym roku Jakub brał udział nie tylko w Mistrzostwach Europy, ale także Świata.

- Start w tym wydarzeniu to wielkie wyróżnienie, sprawdzian, do którego trenuję już od pół roku. Będę rywalizował z najlepszymi zawodnikami Europy. Cieszę się, bo podczas tych mistrzostw po raz pierwszy zorganizowany będzie krótki tor Ninja Track z samymi przeszkodami - mówi sportowiec.

Debiutantką będzie Donata Chmielorz, która w listopadzie w zeszłym roku po raz pierwszy „doniosła” opaskę elite w serii runmageddon (warunkiem doniesienia opaski jest samodzielne, zgodne z regulaminem pokonanie wszystkich przeszkód). - Sama do końca jeszcze w to nie wierzę, że za około tydzień będę reprezentować nasz kraj. W mojej głowie ten zaszczyt zarezerwowany był zawsze dla mistrzów sportu, a nie dla takiego amatora jak ja - mówi Donata.

Na trasach mistrzostw wystartować będą mogły też dzieci i dorośli, którzy hobbistycznie uprawiają biegi przeszkodowe.

Strona imprezy: http://ocrec2019.com/pl/

mat. pras. / opr. red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce