ME U23: Ależ mamy zdolne sztafety! Złoto i srebro na finał imprezy [WIDEO]

W ostatnim dniu zmagań w Bydgoszczy Polacy powiększyli medalowy dorobek aż o 5 medali. W sumie zdobyli 10 krążków

Złoty wywalczyła żeńska sztafeta 4x400m w składzie Dominika Maruszewska, Adriana Janowicz, Mariola Karaś i Aleksandra Gaworska. Polki, biegnąc na szóstym torze uzyskały wynik 3:29.66. Nasze biegaczki przez 3/4 dystansu rywalizowały głównie z Brytyjkami, które zaliczyły słabszą ostatnią zmianę i nie zmieściły się na podium. Znakomitą dyspozycję w naszym zespole pokazała szczególnie Aleksandra Gaworska, która nie dała się przegonić znakomicie finiszującym Niemkom i Ukrainkom.

Fantastycznie spisali się także panowie, którzy zdobyli srebrny medal. Polacy w składzie Wiktor Suwara, Przemysław Waściński, Kajetan Duszyński i Dariusz Kowaluk uzyskali wynik 3:04.22. Przez pierwsze dwa okrążenia biegli na trzecim miejscu, ale na mecie ustąpili tylko Brytyjczykom (3:03.65).

Czwarte miejsce wywalczyła kobieca sztafeta 4x100m (44.21). Do brązu zabrakło 1,13 s. Panowie finiszowali na szóstym miejscu (40.11), ze stratą 0,41 s. do podium.

Zgodnie z przewidywaniami finał 1500m należał do Sofii Ennaoui i Niemki Kontanze Klosterhalfen. Tym razem to rywalka uciekła Polce i o 3 sekundy wyprzedziła naszą biegaczkę (4:10.30 vs. 4:13.54). Brąz wywalczyła Martyna Galant (!), która przybiegła ponad 4 sekundy za Sofią Ennoui (4:17.91).

Tuż za podium w biegu na 800m uplasował się Mateusz Borkowski (1:48.92). Do trzeciego Niemca stracił 0,26 s. `

Szósta w biegu na 5000m była Weronika Pyzik (16:15.84).

Na 400m ppł czwarta była Aleksandra Gaworska (czas 56.94). Do brązowego medalu zabrakło ponad pół sekundy.

W chodzie sportowym na 20 km kobiet 11. miejsce wywalczyła Olga Niedziałek. Wśród Panów zabrakło naszego reprezentanta.

W sumie w bydgoskich mistrzostwach Polacy zdobyli dziesięć medali, w tym trzy złote (Ewa Swoboda, Konrad Bukowiecki i dziś sztafeta pań 4x400m). Zajęli drugie - ex aequo z Brytyjczykami - miejsce w klasyfikacji medalowej.